Anasayfa » Rektörlük

Rektör



Prof. Dr. Arif KARADEMİR

Prof. Dr. Arif KARADEMİR, lisans derecesini 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği bölümünden almıştır. Yüksek lisans ve doktora derecelerini ise 1996 ve 2001 yıllarında Kâğıt Teknolojisi alanında İngiltere-University of Manchester, Institute of Science and Technology (UMIST)'den almıştır.

Lisans sonrası 1 yıl kağıt ambalaj sektöründe mühendis olarak çalıştıktan sonra 1993 yılında Kahramanmaraş Sütçüimam Üniversitesi (KSÜ) Orman Fakültesi, Orman Endüstri Mühendisliği Bölümünde araştırma görevlisi olarak akademik hayata girmiştir. Yabancı dil, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini İngiltere Manchester’de bulunan UMIST’te tamamlamıştır. 2001 yılında tekrar KSÜ’ye dönen KARADEMİR, 2002 yılında yardımcı doçent, 2007 yılında ise doçent ünvanını almıştır. 2012 yılında Bursa Teknik Üniversitesinde göreve başlayan Karademir 2013 yılında profesör ünvanını almıştır.

Prof. Dr. Arif Karademir, 2004 yılında 3 ay Tübitak (Nato-B2) desteği ile İngiltere, Manchester UMIST’te, 2006 yaz döneminde ise Canada Fredericton’da bulunan University of New Brunswick’te UNB desteği ile Dr. McKenzie Limerik Pulp and Paper Centre’da 3 ay bilimsel çalışmalarda bulunmuştur.

Kağıt fabrikasyonu, kağıt kimyasalları, kuşeleme, atık kâğıt dönüşüm sistemleri, mürekkep giderme, biyolojik kâğıt hamuru üretimi, reçine eldesi ve işlenmesi gibi konular uzmanlık ve ilgi alanlarına girmektedir.

 
 

Rektör Yardımcısı



Prof. Dr. Beyhan BAYHAN

Prof. Dr. Beyhan Bayhan, Orta Doğu Teknik Üniversitesinden doktora, İstanbul Teknik Üniversitesinden yüksek lisans ve Gazi Üniversitesinden lisans derecelerine sahiptir. Bayhan, 2008-2009 yıllarında Kaliforniya Berkeley Üniversitesi Pasifik Deprem Mühendisliği Araştırma Merkezinde ve Tayvan Ulusal Deprem Araştırma Merkezinde araştırmacı olarak çalışmıştır.

Bayhan, Bursa Teknik Üniversitesi’nde, 2012 yılında yardımcı doçent, 2014 yılında doçent ve 2020 yılında profesör unvanını almıştır. Bayhan, Bursa Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ve Deprem Mühendisliği Uygulama ve Araştırma Merkezi (DEPAR) kurucu öğretim üyesidir. 2012 yılında göreve başladığı Bursa Teknik Üniversitesi’nde, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcılığı, İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, BTÜ-DEPAR Müdürlüğü, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı, BAP Komisyonu Üyeliği, Kalite Komisyonu Üyeliği ve Topluluk Danışmanlığı görevlerinde bulunmuştur.

İlgi ve çalışma alanları; yapı ve deprem mühendisliği, riskli yapı tespiti, yapıların deprem performansının değerlendirilmesi, yapıların onarım ve güçlendirilmesi ve binaların sismik yalıtımıdır.

 
 

Rektör Yardımcısı



Prof. Dr. Ramazan KURT

Prof. Dr. Ramazan KURT, 1992 yılında, İstanbul Üniversitesi, Orman Fakültesi, Orman Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Yükseköğretim Kurulunun bursuyla; 1995’de University of North Wales, Bangor, Birleşik Krallık’dan yüksek lisans, 2001 yılında State University of New York, ABD’den doktora derecesini almıştır. 2001-2012 yılları arasında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde çalışan Prof. KURT, 2012 yılından itibaren Bursa Teknik Üniversitesinde akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Prof. KURT, 2013-2016 yılları arasında Orman Fakültesi Dekanlığı görevini yürütmüştür. ABD; State University of New York ve University of Maine’de (The Advanced Structures and Composites Center) ve Almanya; Georg August Universität’da TUBİTAK ve Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG) destekleriyle doktora sonrası çalışmalarda bulunmuştur. Almanya Georg August Universität’da Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD) misafir öğretim üyesi programı kapsamında lisansüstü dersler vermiştir. Yedisinde yürütücü olmak üzere 14 ulusal, biri COST ve biri uluslararası ortaklı ve proje olmak üzere 16 projede görev almıştır.

Çalışma alanları; biyokompozitler, yapıştırma teknolojisi, mühendislik ürünü ağaç malzemeler ve ahşap yapı bileşenleridir.

 
 
Prof. Dr. Arif KARADEMİR Rektör    
Prof. Dr. Beyhan BAYHAN Rektör Yardımcısı    
Prof. Dr. Ramazan KURT Profesör Üye (28/03/2017-28/03/2021)    
Prof. Dr. Ahmet Zeki ÜNAL Profesör Üye (28/02/2019-28/02/2023)    
Prof. Dr. Mehmet ÇOPUR Dekan, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi    
Prof. Dr. Temel SARIYILDIZ Dekan, Orman Fakültesi    
Prof. Dr. Gökhan ÖZKAN Dekan, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi    
Prof. Dr. Turan SÖNMEZ Dekan,Mimarlık ve Tasarım Fakültesi    
Prof. Dr. Deniz UZUNSOY Dekan, İletişim Fakültesi    
Prof. Dr. Ender Gökhan GECE Dekan, Denizcilik Fakültesi    
Prof. Dr. Sami İMAMOĞLU Raportör, Genel Sekreter    
Prof. Dr. Arif KARADEMİR Rektör    
Prof. Dr. Ramazan KURT Rektör Yardımcısı    
Prof. Dr. Beyhan BAYHAN Rektör Yardımcısı    
Prof. Dr. Mehmet ÇOPUR Dekan, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi    
Prof. Dr. Temel SARIYILDIZ Dekan, Orman Fakültesi    
Prof. Dr. Gökhan ÖZKAN Dekan, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi    
Prof. Dr. Turan SÖNMEZ Dekan,Mimarlık ve Tasarım Fakültesi    
Prof. Dr. Deniz UZUNSOY Dekan, İletişim Fakültesi    
Prof. Dr. Ender Gökhan GECE Dekan, Denizcilik Fakültesi    
Prof. Dr. Murat ERTAŞ Müdür, Fen Bilimleri Enstitüsü    
Doç. Dr. Hilal YILDIRIR KESER Müdür, Sosyal Bilimler Enstitüsü    
Öğr. Gör. Murat BAYRAK Müdür, Yabancı Diller Yüksekokulu    
Prof. Dr. Mehmet İŞLEYEN Temsilci, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi (13/09/2018-13/09/2021)    
Doç. Dr. Serkan ÖZDEMİR Temsilci, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi (24/03/2020-24/03/2021)    
Doç. Dr. Anıl AKIN TANRIÖVER Temsilci, Orman Fakültesi (07/02/2020-07/02/2021)    
Dr. Öğr. Üyesi Zeynep PEKER Temsilci, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi (03/04/2018-03/04/2021)    
Öğrenci Konsey Başkanı Temsilci, Öğrenci    
Prof. Dr. Sami İMAMOĞLU Raportör, Genel Sekreter    
Prof. Dr. Hasan Basri KOÇER Yapı İşlerinden Sorumlu    
Prof. Dr. Turan SÖNMEZ Eğitim ve Öğretimden Sorumlu    
Prof. Dr. Hakan GÜRKAN Öğrenci Faaliyetlerinden Sorumlu    
Doç. Dr. Melda Medine SUNAY Sosyal İşlerden Sorumlu