HIZLI ERİŞİM
Sayılarla BTÜ 04/12/2023 23:50:31 tarihinde güncellenmiştir.
  • 11409 Toplam Öğrenci
  • % 13 Uluslararası Öğrenci
  • % 21 Lisansüstü Öğrenci
  • 549 Akademik Personel
  • 562 Projeler
  • 4284 Mezun

Etkinlikler ve Akademik Takvim

Yaklaşan Etkinlikler

  • Etkinlik
  • Akademik Takvim
Eğitim Olanakları
Parlak Bir Kariyer Burada Başlar
Uluslararası akreditasyona sahip İngilizce hazırlık sınıfları, yüksek donanımlı laboratuvar ve atölyeler ile desteklenen uygulama ağırlıklı eğitim modeli, alanında öncü firmalarda uzun dönem staj programları (BTÜ-İMEP), uluslararası öğrenci değişim programları, kütüphane olanakları ve başarı bursları ile Bursa Teknik Üniversitesi öğrencilerini parlak bir geleceğe hazırlıyor.
Sanayi İşbirlikleri
Üniversite - Sanayi İşbirliğinde Türkiye Birincisi
Bursa Teknik Üniversitesi, TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programında kabul alan 23 projesi ile Türkiye birincisidir. Sanayinin teknik problemlerine akademisyenlerinin geliştirdiği bilimsel projeler ile çözümler getiren BTÜ, yüksek teknolojiye sahip cihazlar ile donatılmış, akredite laboratuvarları ile sunduğu test - analiz hizmetleri ile sanayicinin güvenilir iş ortağı konumunda.
Girişimcilik & İnovasyon
BTÜ; Yenilikçi Devlet Üniversitesi
TÜBİTAK’ın “Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi” ilk 50 listesine giren en genç devlet üniversitesi konumundaki Bursa Teknik Üniversitesi; bilimsel birikimini sektörlere aktararak küresel rekabette farklılaşmanın önünü açıyor. Bünyemizde 2021 yılında kurduğumuz Bursateknopark ile girişimciler ve kuluçka firmaları arasında köprüler kuruyor, kamu-üniversite-sanayi arasında yeni işbirlikleri oluşturuyor, yenilikçi ürünlerin ticarileştirilmesini sağlıyoruz.
Ar-Ge Yatırımları
Ar-Ge Bütçe Payında Türkiye İkincisi
Bursa Teknik Üniversitesi YÖK raporları doğrultusunda Ar-Ge harcamalarına ayrılan bütçe payı oranında devlet üniversiteleri arasında Türkiye ikincisidir. Otomotiv, nanoteknoloji, biyoteknoloji, ileri malzeme teknolojileri, yenilenebilir enerji sistemleri, robotlar ve akıllı sistemler gibi öncelikli alanlarda çalışmalarımızı yoğunlaştırmaktayız. Bünyemizdeki araştırma merkezleri ve teknoloji transferi mekanizmaları ile sanayiye Ar-Ge desteği sağlamaktayız.
Öğrencilerimizden
MELTEM TUZLACI, Polimer Malzeme Mühendisliği Bursa/TÜRKİYE
Hazırlık sınıfında, yabancı kültürlerden ana dili İngilizce olan hocalar ile yabancı dilimi oldukça ileri bir seviyeye taşıdım. Bölüm derslerimi alanında uzman akademisyenlerden alarak ve son teknoloji laboratuvarlarda işi mutfağında öğrenerek hayatımın en güzel dönemini BTÜ’de geçiriyorum. Aldığım uygulama ağırlıklı eğitim mesleki kariyerime güvenle bakmamı sağlıyor. Elektrikli Araçlar ve Otonomi Topluluğu başkanlığını yürütüyor ve iş bağlantılarımı geliştirerek kendimi takım çalışmasına ve yöneticiliğe hazırlıyorum.
BON AVENTURE ARMAND RAMAMONJISOA, Environmental Engineering (MSc) Madagascar
Bursa Technical University has provided me with high quality lectures and amazing faculties and I have a great social life. The University is great at integrating every student into university life. Thanks to BTU.
İLAYDA APAY, Biyomühendislik İstanbul/TÜRKİYE
Bursa Teknik Üniversitesi’nde Biyomühendislik öğrencisi olarak kaliteli bir eğitim gördüğümü düşünüyorum. Üniversitemiz teknik ve teorik olarak oldukça yeterli düzeyde. Türkiye’nin öğretim üyelerine en ulaşılabilir ve çalışılabilir bir üniversitesi olduğunu söyleyebilir, eğitim için iyi bir tercih olacağını belirtebilirim.
ATIQULLAH MOHAMMADI, International Relations Afghanistan
BTU is a developing young and dynamic university. The reason why I chose BTU is that it stands out both in terms of the number of academics per student and collaborations with companies. By choosing our university, which has become the focus of the business and technology world, you can build a good career for yourself.
ORKUN TEPELİ, Elektrik-Elektronik Mühendisliği İzmir/TÜRKİYE
Üniversitemizdeki yüksek teknolojiye sahip atölyelerde başta TEKNOFEST olmak üzere ulusal ve uluslararası teknoloji yarışmalarına hazırlanabiliyorum. Derslerde gördüğüm teorik bilgileri laboratuvar ve atölyelerde pratik olarak gerçekleştirmenin yanı sıra yenilikçi ve katma değeri yüksek ürün geliştirme süreçlerinde hocalarımız ve üniversitemiz ile işbirliği içinde olan firmalarla ortak çalışmalar yapabiliyorum.
MERIAM EL JAY, Entreprise Morocco
Je suis une personne qui aime découvrir différentes cultures et vivre de nouvelles expériences. C’est pourquoi j’ai choisi la Turquie pour commencer ma carrière universitaire, car c’est un pays riche en cultures. Si vous souhaitez vous assurer un avenir radieux et entrer sur le marché du travail par la grande porte, Bursa Teknik Üniversitesi est votre seul et premier choix.
MOUSSA BANE, Ingénierie Informatique Mali
Je fais de l’ingénierie en informatique à l’Université Technique de Bursa. C’est une très bonne université et j’invite tous les étudiants internationauxà venir me rejoindre dans cette université.
NAZRIN MIRZOEVA, международные связи Russia
Технический Университет Бурсы всего за один год стал для меня родным местом. Здесь собрались лучшие преподаватели, которые стали наставниками, сопровождая нас с самого начала пути. Однако здесь не только обучение - здесь активная жизнь, большое количество сообществ, которые организовывают мероприятия и поездки в другие города Турции. Здесь я изучаю не только свою специальность, но и культуру страны. Я также знакомлюсь с другими иностранными студентами, которые выбрали Турцию и наш университет. Я думаю, что Технический Университет Бурсы - это прекрасное место не только для получения высшего образования, но и для общего развития и расширения кругозора.
Bursa Teknik Üniversitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
kapat