Anasayfa » Haberler » BTÜ’de Bakanlık Destekli Lojistik Kampı

BTÜ’de Bakanlık Destekli Lojistik Kampı

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğrencilerinin oluşturduğu Lojistik Topluluğu tarafından organize edilen, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı tarafından da desteklenen “4.0 Lojistik Kampı”nın ikinci etabı sona erdi.

BTÜ Yıldırım Yerleşkesinde gerçekleştirilen “4.0 Lojistik Kampı” ile lojistik alanında eğitim gören Bursa ve çevre illerden üniversite ve lise öğrencilerine sektörün günlük iş akışını birebir yaşatmak, güncel yazılımları tanıtmak ve katılımcılarla sektör temsilcilerini bir araya getirmek amaçlanıyor. BTÜ akademisyenleri ve lojistik sektörünün önde gelen firma temsilcilerinin verdiği eğitimler ile katılımcı öğrenciler eğitim müfredatı dışında kalan konular hakkında bilgi edinerek iş hayatına hazırlanma fırsatı yakaladı.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hilal Yıldırır Keser, Bursa’nın konum olarak stratejik öneme sahip olduğunu ve Türkiye’nin en fazla ihracat yapan üç ilinden biri olduğunu hatırlatarak; “Lojistik sektöründe yaşanan gelişmeler Endüstri 4.0 ile şekillenmeye başladı. Yenilikçi çözümler ve yaklaşımlar lojistik ve tedarik zinciri iş süreçlerini büyük oranda değiştirdi ve lojistik 4.0 yaklaşımını ortaya çıkardı. Nitelikli işgücünün önem kazandığı bu süreçte BTÜ Lojistik Topluluğu tarafından düzenlenen ‘4.0 Lojistik Kampı’nın sektörde kariyer hedefi olan öğrencilere büyük katkı sağladığını gözlemliyoruz. Kamp 16-17 Mart tarihlerinde düzenlenecek üçüncü ve son etap ile tamamlanacak. Katkı koyan tüm akademisyenlerimize, sektör temsilcilerine ve organizasyonu başarı ile gerçekleştiren Lojistik Topluluğu öğrencilerine teşekkür diyorum.” ifadelerini kullandı.

“4.0 Lojistik Kampı”nı başarı ile tamamlayan öğrencilere başarı belgeleri BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Zeki Ünal ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Nilüfer Rüzgar tarafından takdim edildi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Zeki Ünal; “Üniversite, sektör ve öğrenciyi bir araya getiren bu organizasyonların nitelikli işgücü yetiştirilmesini sağlayarak ülke ekonomisine de katkı koyacağına inanıyorum. Öğrencilerin akademisyen ve sektör temsilcileri ile bir araya gelerek iş hayatına hazırlanabildiği bu ortamın oluşumunda emeği geçen tüm öğrenci ve öğretim üyelerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.