Anasayfa » Haberler » BTÜ’den Dış Ticarete Katkı

BTÜ’den Dış Ticarete Katkı

Bursa Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen KOSGEB destekli Dış Ticaret Eğitimi’ni başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen sertifika töreninde Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Aytaç Yıldız, müdür yardımcısı Öğr. Gör. Göksel Öztürk, dış ticaret eğitimi koordinatörü Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Çağlar Çakmak, eğitmenler Doç. Dr. Ramazan Nacar, Öğr. Gör. Hilal Yıldırır Keser ve Öğr. Gör. Yaşar Gürsoy da hazır bulundular.

Doç. Dr. Ali Çağlar Çakmak, makine, kimya ve tekstil sanayileri başta olmak üzere Bursa firmalarından kilit seviyedeki temsilcilerin katıldığı eğitim programında dış ticarette yazışma tekniklerinden elektronik ihracat uygulamalarına kadar birçok konunun ele alınarak dış ticaretin önemine yönelik farkındalığın arttırıldığını vurguladı.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir konuşmasında; “Bilgi kişilere ait olmayıp medeniyet mirasıdır. Bu bilinçle teknik bir üniversite olmamıza rağmen beşeri ve sosyal alanlarda da akademisyenlerimiz birikimlerini Bursa sanayisi ile paylaşmakta dış ticaret eğitimi ile cari açığın kapatılmasına da destek olmaktadırlar. Katkı veren tüm öğretim üyelerine teşekkür ediyor, eğitimi başarı ile bitiren firma temsilcilerini tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.