Anasayfa » Haberler » BTÜ’den Tüm Üniversite Öğrencilerine Destek

BTÜ’den Tüm Üniversite Öğrencilerine Destek

Covid-19 salgını sonrası kurduğu uzaktan eğitim sistemi ile örgün eğitimdeki yüksek kalite standardını internet ortamına taşıyan Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ), normalleşme sürecinde de Bursa’daki tüm üniversite öğrencilerine destek olmaya devam ediyor. BTÜ 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle Mimar Sinan Yerleşkesindeki Merkez Kütüphane ve Bilgisayar Laboratuvarını Bursa’da bulunan tüm üniversite öğrencilerinin kullanımına açıyor.

Cumhurbaşkanlığı, Bakanlıklar ve Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanlığı tarafından açıklanan salgın tedbirlerini hızlı ve etkin bir şekilde uygulayarak öğrencilerine uzaktan eğitim veren Bursa Teknik Üniversitesi, normalleşme sürecinde de öne çıkmaya devam ediyor. BTÜ,  Bursa’da ikamet eden Türkiye’deki farklı üniversitelere kayıtlı tüm öğrencilerin salgın tedbirleri kapsamında uzaktan gerçekleştirilecek final ve bütünleme sınavlarına hazırlanabilmesi için Merkez Kütüphane ve Bilgisayar Laboratuvarını kullanıma açarak öğrencilere teknolojik ve dijital destek sağlıyor.

Rektör Karademir: “Bursa’daki Tüm Üniversite Öğrencilerine Kapılarımız Açık”
Salgın süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, tüm imkânları seferber ederek öğrencilere destek olduklarını belirterek şöyle konuştu; “Yenilikçi Devlet Üniversitesi anlayışımız ile teknolojiyi ve dijital ortamı tüm kanalları ile kullanarak öğrencilerimize ulaştığımız bir uzaktan eğitim sistemi oluşturduk. Pandemi tedbirleri kapsamında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere ilgili Bakanlarımız ve YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç’ın açıklamaları doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dijital olarak sunduğumuz ders materyalleri, çevrimiçi canlı dersler, kütüphane ve laboratuvarların internet üzerinden kullanımı gibi sistemlerle örgün eğitimdeki kalitemizi uzaktan eğitim ile öğrencilerimize ulaştırıyoruz. Bu imkânlardan eşit ölçüde faydalanılabilmesi için ihtiyacı olduğunu tespit ettiğimiz öğrencilerimize bilgisayarlar gönderdik, YÖK Başkanlığımızın sunduğu internet erişim paketlerine ilave olarak 700’e yakın öğrencimize 8 GB internet erişim paketi sağladık. TEKNOFEST yarışmalarına hazırlanan öğrenci takımlarımıza ise her türlü desteği sağlamaya devam ediyoruz. Bildiğiniz üzere Türkiye’deki tüm üniversiteler final ve bütünleme sınavlarını uzaktan gerçekleştirecek. Normalleşme sürecinin ilk aşamasına girdiğimiz bu günlerde, Mimar Sinan Yerleşkemizdeki Merkez Kütüphane ve Bilgisayar Laboratuvarını tüm öğrencilerin kullanımına açma kararı aldık. Türkiye’deki farklı üniversitelerde okuyan ve Bursa’da ikamet eden tüm öğrencileri teknolojik ve dijital imkânlardan faydalanmak üzere, sosyal mesafe ve maske takmak gibi tedbirlere uymak koşulu ile BTÜ’ye davet ediyoruz. Bursa’daki tüm üniversite öğrencileri gerek sınavlara hazırlık gerekse uzaktan yapılacak sınavlara girmek için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımız internet sistemi üzerinden ön rezervasyon yaptırarak BTÜ imkânlarından faydalanabilecekler. Yeni bir üniversite olarak krize en iyi şekilde adapte olarak öğrencilerimize mağduriyet yaşatmayacak uygulamalarla başarılı bir süreç geçiriyoruz. Salgın sürecinde öğrencilerimizi eğitim-öğretim sisteminin içinde tutmak için özveriyle çalışan tüm akademik ve idari personelimize teşekkür ediyorum.”