Anasayfa » Haberler » Üniversitemiz Yeni Öğrencilerini Karşılamaya Hazır

BURSA – 2013 - 2014 Yerleştirme Puanlarına göre tüm kontenjanlarını dolduran Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ)   kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerini karşılamaya hazırlanıyor, Öğrencilerine oryantasyon eğitimi çerçevesinde çeşitli etkinlikler düzenleyecek olan üniversitenin yanı sıra, Bursa Büyükşehir Belediyesinin organizasyonunda gerçekleştirilen karşılama etkinlikleri ile de öğrenciler yönlendirme ve ücretsiz ulaşım imkanlarından yararlanacaklardır.

3-4 Eylül 2013 tarihlerinde kayıtlarımız yapılacak,(3 Eylül Kimya ve Mekatronik - 4 Eylül Makine, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği)  Bursa Otobüs terminalinde öğrenci konseyinden gönüllü öğrencilerin karşılamasıyla başlayacak olan kayıt süreci 6 Eylül 2013 tarihinde mazeret kaydı ile sona erecektir.

Kayıt yaptıran öğrencilere 10-11 Eylül tarihlerinde İngilizce yeterlilik sınavı ve 17 Eylül 2013tarihinde seviye tespit sınavı yapılacaktır. 
17-28 Eylül tarihleri arasında öğrencilerin Bursa’ya ve Üniversiteye adaptasyonunu sağlamak amacıyla seminerler ile teknik ve kültürel gezilerin de yer alacağı programın detaylarıSağlık,Kültür,Spor Daire başkanlığının www.sks.btu.edu.tr sitesinden ayrıca duyurulacaktır.