Anasayfa » Haberler » BTSO Başkanı İbrahim Burkay’dan BTÜ’ye Tebrik Ziyareti

BTSO Başkanı İbrahim Burkay’dan BTÜ’ye Tebrik Ziyareti

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay, Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i ziyaret ederek TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı desteğinde elde edilen Türkiye birinciliği için tebrik etti.

BTÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Kurt, Prof. Dr. Egemen Aras, Üniversite Sanayi İşbirliği Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Cihan Kaboğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı Azam Ay’ın da hazır bulunduğu ziyarette üniversite sanayi işbirliği kapsamında ortaklaşa gerçekleştirilecek çalışmalar değerlendirildi.

Bursa Teknik Üniversitesi’nin TÜBİTAK Sanayi Doktora Programı desteğinde 23 proje ile Türkiye birincisi olmasından mutluluk duyduklarını dile getiren Başkan Burkay, destek alan 2 projenin bünyelerindeki Bursa Teknoloji Koordinasyon ve Ar-Ge Merkezi (BUTEKOM) ile BTÜ işbirliği ile gerçekleştirileceğini belirterek “Yapılan değerlendirme sonucu Bursa Teknik Üniversitesi ile hazırlanan iki projemiz de desteklenmeye hak kazandı. İşbirliğimizin iş dünyamız ve BTÜ için hayırlı olmasını diliyorum. Sanayi-Doktora Programı sonuçlarına göre Bursa en çok proje desteği alan şehir konumuna ulaştı, başta Rektörümüz Prof. Dr. Arif Karademir olmak üzere bu başarıda emeği geçen tüm akademisyenlerimizi kutluyorum.” diye konuştu.
 
BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Başkan Burkay’a teşekkür ederek “On yıllık genç bir Üniversite olarak TÜBİTAK 2244-Sanayi Doktora programına 42 proje başvurusu yaptık, destek alan 23 projemiz ile tüm üniversiteler arasında Türkiye birincisi olduk. Tüm akademik personelimize ve özellikle sanayici paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. BTSO ve BUTEKOM ile bugüne kadar güçlü bir işbirliği içerisinde çalışıyorduk, destek alan iki projemiz kapsamında işbirliğimizi daha da güçlendirmiş olacağız. Üniversitemizde yetiştireceğimiz doktora öğrencilerinin sektörlerin ve ülkenin ihtiyaçları doğrultusunda özgün araştırmalar yapacaklarına ve proje çıktılarımızın Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ‘Milli ve Yerli Teknoloji Hamlesi’ne de katkı koyacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.