Anasayfa » Haberler » BTÜ MERLAB 100. İş Paketini Gerçekleştirdi

BTÜ MERLAB 100. İş Paketini Gerçekleştirdi

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Merkezi Araştırma Laboratuvarı (MERLAB) bünyesinde yüzüncü iş paketinin tamamlanması dolayısıyla kutlama gerçekleştirildi. Kutlamaya BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Kurt ve Prof. Dr. Hamdi Öğüt, Genel Sekreter Prof. Dr. Sami İmamoğlu, Fen Bilimleri Enstitü Müdürü Doç. Dr. Murat Ertaş, Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Karacif, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Ali Demirel ile MERLAB Yönetimi ve Personeli katıldı.

MERLAB Müdürü Prof. Dr. Kenan Yıldırım yaptığı açıklamasında, Kalkınma Bakanlığı’nın destekleriyle kurulan Merkezi Araştırma Laboratuvarı’nda kısa süre içerisinde 100 iş paketi kapsamında 199 testin yapıldığını bildirdi.

MERLAB’ın temel amacının sanayi, kamu kuruluşları ve üniversiteler için modern test ve analiz cihazlarının yer aldığı bir bilimsel araştırma, eğitim ve ölçüm merkezi olduğunu belirten BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir; “Ulusal ve uluslararası kriterlere uygun araştırma ve ölçümleri gerçekleştirmek üzere akredite olması planlanan Merkezi Araştırma Laboratuvarının, özel ve kamu kuruluşlarının araştırma, ürün geliştirme ve üretim aşamalarında ihtiyaç duydukları test ve ölçüm isteklerini karşılamayı, bilimsel araştırmada hem üniversitemizin hem de diğer üniversite araştırmacılarına yardımcı ve öncü olmasını amaçlamaktadır.” ifadelerini kullandı.