Anasayfa » Haberler » TESAM Yönetimi BTÜ’de

TESAM Yönetimi BTÜ’de

TESAM Ekonomik, Siyasal ve Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı İlyas Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i makamında ziyaret etti. Görüşmede Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurettin Acır, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Zeki Ünal, Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gökhan Özkan ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nuri Korkmaz yer aldı.

Hızlı değişimlerin yaşandığı günümüz dünyasında olup bitenleri çok yönlü olarak algılayabilme ve çözümleyebilme kapasitesine sahip bilge kişilerin varlığının önemini vurgulayan TESAM Başkanı İlyas Bozkurt, yaşanan gelişmelerin yakinen takip edilmesi ve gerçekçi yaklaşımlarla doğru adımların atılmasını sağlayacak dinamik genç fikir insanların varlığının önemine ve üniversitelerin bu anlamda gençleri aktive edici, farklı bakış açıları kazandıran deneyimler yaşatması açısından önemli bir alan olduğuna dikkat çekti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Arif Karademir de sadece diploma için derse girip çıkan değil, toplum için değer yaratmak üzere araştıran, geliştiren, ülke ve dünya gündemine aşina çevresine ve ülkesine duyarlı bireyler mezun etme sorumluluğuyla eğitim yolculuğuna devam ettiklerini vurguladı.