Anasayfa » Haberler » İzmir’e Akademik ve Teknik Ziyaret

İzmir’e Akademik ve Teknik Ziyaret

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Egenin incisi İzmir’e akademik ve teknik bir ziyaret gerçekleştirdi.

İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Berktaş, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Tokaç, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ve İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper’e yeni görevleri için tebrik ziyareti yapan Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, üniversitelerin çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Eğitim, araştırma ve yenilikçi projeler konusunda değerlendirmelerin yapıldığı ziyarette, gündeme dair konular ve ortak işbirlikleri görüşüldü.

Aynı zamanda Ege Üniversitesi Ebiltem-TTO Müdür Vekili Doç. Dr. Serdal Temel ve Teknokent Müdürü Yener Mercankök ile de bir araya gelen Rektör Karademir, çalışmalar hakkında detaylı bilgiler aldı.

Son olarak KOSGEB İzmir Güney Bölge Müdürü Mustafa Çanakçı’yı ziyaret eden Karademir, özellikle TEKMER yapılanması ve güncel proje destekleri konusunda bilgi edindi.

Balıkesir ve İzmir’de bulunan bazı özel sektör işletmelerini de ziyaret eden Karademir, Bursa Teknik Üniversitesi hakkında ve Sektörel Eğitim Programı (SEP) konusunda bilgi paylaşımlarında bulundu.