Anasayfa » Haberler » Bursa Teknik Üniversitesinden İzmit Ziyaretleri

Bursa Teknik Üniversitesinden İzmit Ziyaretleri

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Kurt, Genel Sekreter Prof. Dr. Sami İmamoğlu, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Yılmaz ve beraberindeki Öğretim Üyeleri İzmit ziyaretleri kapsamında ilk olarak OGM Kavak ve Hızlı Gelişen Orman Ağaçları Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Enstitü Müdür Vekili Ufuk Pekmertol, Müdür Yardımcısı Necat Demirsu ve diğer yetkililerin katıldığı toplantıda iki kurum arasında ortak çalışma ve işbirliği imkanları ele alındı.

Ziyaretin ikinci durağı Gebze’de MDF, yonga levha ve laminat parke üretimi alanında faaliyet gösteren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi (KEAS) Üretim Tesisleri oldu.  KEAS Gebze Fabrika Direktörü Yusuf İleri ile fabrikanın hammadde, üretim ve AR-GE birim müdürlerinin katıldığı toplantıda BTÜ-KEAS arasında işbirliği konusunda görüşmelerde bulunuldu.

Toplantılar sonrası yenen yemeğin ardından ilgili birim yetkilileri eşliğinde fabrikanın levha, laminat parke üretim hattı, tutkal üretim tesisleri ve kalite kontrol birimlerinde incelemelerde bulunan BTÜ heyeti fabrikada yapılan çalışmaları yakından inceleme fırsatı buldu. Ziyaret sonrasında Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ile Bursa Teknik Üniversitesi’nin karşılıklı tanıtımı, üniversite-sanayi işbirliğine yönelik geliştirilebilecek proje önerileri, öğrenci kariyer günlerinde işbirliği gibi konular üzerinde görüş birliğine varıldı.