Anasayfa » Haberler » Rektör Karademir KSÜ’de

Rektör Karademir Kahramanmaraş’ta

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, bir dizi bilimsel ve idari konularda Kahramanmaraş’a çalışma ziyaretinde bulundu.

Ziyaretin ilk aşaması, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci oldu. Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede, üniversitelerin güncel gelişimleri, akademik çalışmalar ve bazı idari konularda değerlendirmeler yapıldı. 12 Şubat Kahramanmaraş’ın kurtuluş mücadelesi ve Sütçü İmam konusunda da değerlendirmeler yapılarak, günümüzde yürütülen çalışmalar konusuna değinildi.

KSÜ Orman Fakültesi dekanlığını da ziyaret eden Rektör Karademir, Dekan Prof. Dr. Fatih Mengeloğlu ve akademik personelle yürütülen çalışmalar ve eğitimle ilgili paylaşımlarda bulundu.

KSÜ’de doktora tez savunma jürisinde bulunan Rektör Karademir, programın ikinci basamağında Kahramanmaraş’ın iki önemli sanayi kuruluşu olan KİPAŞ Kağıt Fabrikası ve Kahramanmaraş Kağıt Fabrikasını ziyaret etti.

KİPAŞ Kağıt Fabrikası Müdürü İrfan Gümüş ve teknik ekiple, sektör problemleri konusunda değerlendirmeler yapılarak ve fabrika üretim ve test/analiz birimlerinde incelemeler yapıldı.

Kahramanmaraş Kağıt Fabrikasında ise Sıddık Ciğer ve Bekir Yemşen ile kağıt sektörü ve eğitim konusunda değerlendirmeler yapıldı. Rektör Karademir, Bursa Teknik Üniversitesinde yeni bir uygulama olarak müfredata alınan Sektörel Eğitim Programı (SEP) konusunda detaylı bilgiler vererek, BTÜ’nün eğitim sistemi ve araştırma imkanları konusunda paylaşımlarda bulundu.