Anasayfa » Haberler » BTÜ’de Rekabetçi Sektörler Programı Semineri

BTÜ’de Rekabetçi Sektörler Programı Semineri

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörlük Toplantı Salonu’nda Rekabetçi Sektörler Programı Tanıtım Semineri düzenlendi. Bursa Valiliği AB Proje ve Dış İlişkiler Eğitim ve Proje Koordinatörü Arzu Erdi’nin konuşmacı olduğu seminerde AB Proje ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi faaliyetleri ve AB ve genel hibe yazımlarına yönelik bilgiler aktarıldı.

Bursa’da 2010’dan beri faaliyet gösterdiklerini belirten Erdi, “Ana hedefimiz Bursa’daki kamu, özel sektör, üniversite, sivil toplum kuruluşları, dernekler, vakıflar gibi birçok kamu kurum ve kuruluşlarının, yerel yönetimlerinin AB hibe programlarından yararlanma kapasitesini arttırmak. 2004 yılından bu yana kurum ve kuruluşlara proje hazırlama eğitimleri veriyoruz. Hazırlamış olduğumuz eğitim programları doğrultusunda kurumların proje hazırlama, mali yönetim ve proje uygulanabilirliği alanlarında idari kapasitenin güçlendirilmesi ve kurumların daha etkin bir şekilde fonlardan yararlanmaları için çalışıyoruz. Bunların yanı sıra inovasyon ve teknoloji altyapısını destekleyen kuruluşların birbiriyle etkin şekilde işbirliği gerçekleştirmeleri ve sürekli iletişim halinde olmalarını sağlayıcı görev üstleniyoruz.” dedi. Proje yazarken yazım tekniğinin çok önemli olduğuna değinen Erdi, proje planlamasının ve proje mantığının iyi oturtulmasının fizibilite açısından önemli olduğunu vurguladı. Erdi ayrıca, projelerde 360°C paydaş değerlendirmesi ile projenin kente ve vatandaşa katkısını ve uygulanabilirliğini gözeterek proje yazılması gerektiğini belirtti.

Çok iyi proje yazan ve yurtdışında birçok projeye hakemlik yapan proje yazımı konusunda tecrübeli bir akademik kadroya sahip olduklarını vurgulayan BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’de bu seminerin içeriğine çok uygun bir hedef kitleyle birlikte gerçekleşiyor olmasından duyduğu memnuniyeti belirterek eğitimin verimli olması temennilerinde bulundu.