Anasayfa » Haberler » Mimar Sinan Mühendisler Birliği Bursa Şubesi, BTÜ'yü Ziyaret Etti

Mimar Sinan Mühendisler Birliği (MSMB) Bursa Şubesi Başkanı Yaşar Taşkın, Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i ziyaret etti.

Ziyarette bir konuşma yapan MSMB Bursa Şubesi Başkanı Yaşar Taşkın, birliğin 2010 yılında kurulduğunu ve 2013 yılında Bursa Şubesi’nin faaliyete geçtiğini söyledi. Başkan Taşkın konuşmasının devamında “Özel ve kamu kurumlarında çalışan mühendislerin yer aldığı birliğimiz, topluma dönük nitelikli projeler hazırlamaktadır. Bu projelerde ana hedefimiz, ele aldığımız konular hakkında toplumun bilinçlenmesi ve toplumda farkındalık oluşturmaktır. Derneğimizin toplum yararına oluşturduğu projelerde, kamu ve özel sektör ile ortak çalışmalar yürütmekteyiz. Bu ortaklıklar sayesinde, faaliyetlerin etki alanını geliştirmekle beraber, yarar sağlayanların sayısını da arttırmaktayız” diyerek dernek ve çalışmaları hakkında kısa bilgi verdi. Sözlerine Rektör Prof. Dr. Arif Karademir’e yeni görevinde başarılar dileyerek devam eden MSMB Şube Başkanı Taşkın “Sayın Rektörümüzün BTÜ’yü kısa zamanda özlenen Teknik Üniversite boyutuna çıkaracağına inancımız tamdır. Dernek olarak tüm üyelerimizle, kendisine her türlü desteği vermeye hazırız” diyerek konuşmasını sona erdirdi.

MSMB Bursa Şubesi Başkanı Yaşar Taşkın’dan sonra konuşmasına başlayan Prof. Dr. Karademir, Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine kendisine ziyaretleri nedeniyle teşekkür etti. BTÜ’nün, Bursa ve ülkemiz sanayisine katkıda bulunmak konusundaki hedefleri doğrultusunda, çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiğine değinen Prof. Dr. Arif Karademir bu çalışmalarda kamu, özel ve sivil toplum örgütlerinden de paydaşların olmasına özen gösterdiklerini söyledi. Bu anlamda MSMB ile de birlikte projeler üretmekten memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

MSMB Bursa Şubesi Başkanı Yaşar Taşkın ve Yönetim Kurulu Üyelerinin BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’e gerçekleştirdikleri ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çopur ve Yabancı Diller Yüksek okulu Sekreteri Abdullah Gökdaş'da hazır bulundu.