Anasayfa » Duyurular » Lif ve Polimer Mühendisliğinde Üniversite-Sanayi İş Birliği Güçleniyor
Lif ve Polimer Mühendisliğinde Üniversite-Sanayi İş Birliği Güçleniyor

Lif ve Polimer Mühendisliği öğretim üyelerinin sanayiye verdiği destek her geçen gün artarak devam ediyor. Geçtiğimiz günlerede öğretim üyelerimizin danışman olarak yer alacağı iki proje TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından destek kapsamına alınmıştır.

Bölümümüz öğretim üyelerinden Prof.Dr. Şule Altun danışmanlığında, ve Savcan Tekstil ve Butekom yürütücülüğünde hazırlanan "Dijital ve Rotasyon Baskı Tekniklerinin Çevresel Etkilerinin Karşılaştırılması ve Temiz Üretim Metotlarının Geliştirilmesi" isimli proje önerisi TÜBİTAK-TEYDEB tarafından onaylanrak desteklenmeye hak kazandı. Prof.Dr. Altun'un danışman olarak yer alacağı projenin 12 ayda tamamlanması bekleniyor.

Bölümümüz öğretim üyelerinden Doç.Dr. İdris ÇERKEZ danışmanlığında ve Genkim yürütücülüğünde hazırlanan "İntumesan Esaslı Güç Tutuşur Kaplamaların Geliştirilmesi ve Tekstil Uygulamalarıi" isimli proje önerisi KOSGEB tarafından onaylanrak desteklenmeye hak kazandı. Doç.Dr. Çerkez'in danışman olarak yer alacağı projenin 15 ayda tamamlanması bekleniyor.

Öğretim üyelerimiz tebrik ediyor ve başarılarıların devamını diliyoruz.