Anasayfa » Duyurular » 2017-2018 Akademik Yılı Proje Tabanlı Mevlana Değişimi Başvuruları
2017-2018 Akademik Yılı Proje Tabanlı Mevlana Değişimi Başvuruları

2017-2018 Akademik Yılı İçin YÖK Başkanlığınca

Proje Tabanlı Mevlana Değişim Programı Başvuruları Başlamıştır

(Son Başvuru 31 mart 2017)

 

(YÖKSİS Sistemine Kişisel Kullanıcı Adı ve Şifresi İle Giriş Yapılacaktır)

Genel İşlemler             Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı                   Proje Önerisi

Sekmelerini takip ederek sisteme girişler yapılabilecektir. Sistem girişinizi tamamladıktan sonra projenizin çıktısı müdürlüğümüzce sistem üzerinden alınacaktır.

Tüm proje önerisi başvuruları koordinatörlüğümüz tarafından YÖK Başkanlığına Rektörlük Makamı üst yazısı ile iletilecektir.

Bu sebeple proje önerisi yapan tüm akademisyenlerimizin YÖKSİS üzerinden girişlerini yaptıktan sonra koordinatörlüğümüz süreç destek birimi olan Dış İlişkiler Ofisine YÖKSİS üzerinden yaptıkları öneri başvurularının çıktısını imzaladıktan sonra ulaştırmaları gerekmektedir.

Proje Ortağı olabilecek üniversiteler YÖKSİS te başvuru esnasında çıkacaktır.

Proje ortağı olacak üniversite ile Mevlana Değişim Programı kapsamında anlaşmamız olması gerekmektedir. Mevlana Değişim Programı kapsamında bir üniversite ile anlaşma yapabilmek için öncelikli olarak YÖK Başkanlığından ilgili üniversitenin tanınıp tanınmadığının Rektörlük üst yazısı ile YÖK Başkanlığına iletilmesi ve akabinde ilgili üniversitenin tanınırlığına dair yazının YÖK Başkanlığından gelmesi beklenir. Bu yazı geldikten sonra iki üniversite arasında Rektörlerin imzalayacağı anlaşma metinlerinin kurumumuza iletilmesi gerekecektir. Bahsi geçen süreç postada yaşanabilecek aksilikleri göze almaksızın en az 2 aydır. Bu sebeple yeni bir üniversite ile anlaşma imzalanması durumunda Proje önerisi başvurusu yetişmeyeceğinden proje önerileriniz için seçeceğiniz ortağı mevcut anlaşmalı olduğumuz üniversiteler arasından seçmenizi öneririz.

Proje süresinin toplamda 1 yıl olarak belirtilmesi tavsiye edilmektedir.

Proje kapsamında gelen ve giden öğretim elemanlarının ortağı ülkeye en az 14 gün en fazla 90 gün gitmeleri gerekmektedir. ( Proje süresince 1 akademisyenin gideceği sürelerdir)

Proje kapsamında gelen/giden öğrenci olması gerekmektedir ve öğrencilerin en az bir dönem en çok iki dönem ortak üniversitede bulunmaları gerekecektir.

 

Başvuru Süreci için tıklayınız

Proje yapılabilecek 100 Öncelikli Alan için tıklayınız

Proje Tabanlı Mevlana Değişim Programı kapsamında anlaşmalı olduğumuz ülke ve üniversiteler listesi için tıklayınız 

YÖK Başkanlığına duyuru için tıklayınız