SPOR HİZMETLERİ

 

 

SPOR KOORDİNATÖRLÜĞÜ

 

 

Spor Hizmetleri

 

 

Yıldırım Bayezid Yerleşkesi’nde 3.645m² alana sahip kapalı spor salonu öğrencilerimiz hizmetindedir. Aynı zamanda kampüsümüz içerisinde halı sahamız bulunmaktadır.

 

 

Öğrenci ve personelimizin etkin bir şekilde sportif faaliyetlerde yer almasını sağlamak amacıyla Kampüs içinde oluşturulmuş spor tesislerinde ve kentin sporla ilgili alt yapısının da bu amaçla kullanılmasını sağlamak amacıyla ilgili kurumlarla işbirliği yaparak çeşitli müsabakalar ve spor turnuvaları düzenlemek, bilinçli spor yapılması için uzman elemanlar temin etmek, üniversiteler arası müsabakalara katılımı sağlamak, başlıca spor hizmetlerimiz arasında bulunmaktadır. 

 

 

Üniversitemiz de Basketbol, Voleybol, Futbol, Futsal, Yüzme, Masa Tenisi, Tenis, Güreş, Oryantiring takımlarımız oluşturulmuş olup; öğrencilerimizin oluşturduğu bu takımlar Üniversitemizi Türkiye Şampiyonalarında başarıyla temsil etmektedirler.

 

 

Aynı zamanda bisiklet, doğa yürüyüşü, okçuluk, spor tırmanışı gibi aktiviteler Üniversitemizde yapılmaktadır.Bununla birlikte Üniversitemiz ile Yıldırım Belediyesi arasında yapılan protokol ile Yıldırım Belediyesinin spor komplekslerinden öğrencilerimiz ve personelimiz indirimli ücret ile faydalanmaktadır. İndirimli spor kompleksleri için linke tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spor Hedefimiz

 

 

• Üniversitemiz öğrencilerinin eğitim-öğretim ve bilimsel çalışmalarının yanı sıra, boş zamanlarını olumlu değerlendirmeleri, beden ve ruh sağlıklarının korunması amacıyla sporu teşvik etmek,

• Üniversitemizi üst düzeyde temsil edecek bir çok branştan oluşan bir spor kulübü oluşturmak,

• Yerel, ulusal ve uluslararası boyutta yapılan turnuva ve müsabakalara katılmak,

• Her branşta yetkin takımlar oluşturarak, müsabakalar düzenlemek,

• Yurt içi ve yurt dışı kuruluşlarla işbirliği yaparak bu alandaki çalışmaları yaygınlaştırmak,

• Üniversitemizi temsilen öğrencilerimizin yarışma ve karşılaşmalara katılmalarını sağlamak,

• Üniversitemizin tüm spor tesisleri ve malzemelerinin tek elden kullanılmasını ve çalışmaların planlı bir şekilde bir merkezden yönetilmesini sağlamak.

 

 

 

 

 

 

 

 

Birimin Yeri:

 

Yıldırım Bayezid Yerleşkesi Spor Salonu

Öğr. Gör. Dr. Canan BASTIK

İletişim: 224 300 36 25

E-posta: canan.bastik@btu.edu.tr

Öğr. Gör.  Yahya YILDIRIM

İletişim: 224 300 36 53

E-posta: yahya.yildirim@btu.edu.tr

Öğr.Gör.Coşkun RODOPLU

İletişim: 224 808 11 16

E-posta: coskun.rodoplu@btu.edu.tr