BTÜ Personelini Nitelikli Eğitimlerle Buluşturmaya Devam Ediyor
Yazı Fontu

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) personeline, Cumhurbaşkanlığı Destek ve Mali Hizmetler Genel Müdürlüğü Bilgi ve Belge Yönetimi Daire Başkanı Personeli Uzman Nida Kayalı tarafından "Resmî Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" kapsamında eğitim verildi. Eğitimde, yazışmalarda dikkat edilmesi gereken hususlar, detaylarıyla paylaşıldı.


BTÜ, dış paydaşlarla iş birliği projeleri ile öğrencilere yönelik faaliyet ve organizasyonlarını sürdürürken diğer yandan da üniversite personeli için program, etkinlik ve eğitimler de düzenliyor. Bu doğrultuda, çeşitli kurslar ve teknik gezilerden faydalanan üniversite personeli için bu kez ‘Resmi Yazışma Kuralları’ hakkında eğitim düzenlendi.  "Resmî Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" ile "Gizlilik Dereceli Belgelerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" konularındaki eğitim, Mimar Sinan Yerleşkesi Erguvan Salon’da gerçekleştirildi. Eğitimin açılışında konuşan BTÜ Genel Sekreteri Selim Uzun, “Devletin dili, yazıdır. Yaptığımız yazışmalar, bağlı olduğumuz kurumun aynı zamanda kalitesinin göstergesidir. Bu anlamda gerçekleştireceğimiz eğitimin çok faydalı olacağını düşünüyorum” dedi. 


Uzun’un açılış konuşmasının ardından Cumhurbaşkanlığı Destek ve Mali Hizmetler Genel Müdürlüğü Bilgi ve Belge Yönetimi Daire Başkanı Personeli Uzman Nida Kayalı ilk olarak "Resmî Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" konulu eğitimi verdi. Eğitim kapsamında; yazışma yapılırken dikkat edilecek olan yazım dili, kurallar ve düzen hakkında detaylar paylaşıldı. Eğitimin ikinci oturumunda ise Nida Kayalı,  "Gizlilik Dereceli Belgelerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" başlığını anlattı. Eğitim sonunda Kayalı tarafından personelin yönelttiği sorular yanıtlandı.


Eğitim,  Genel Sekreter Selim Uzun ve Personel Daire Başkanı Arslan Işıklar’ın, Kayalı’ya teşekkür plaketi takdim etmesiyle sona erdi.

HABER Derya PINAR
FOTOĞRAF Yasin ÇORBACI
16 Kasım 2023
Çok Okunan Haberler