Anasayfa » Haberler » TSE’DEN TEKNİK ÜNİVERSİTEYE İŞBİRLİĞİ ZİYARETİ

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Bursa Koordinatörü Mustafa Karaman, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Ali Sürmen’i ziyaret etti.

Karaman, mayıs ayında Bursa’da yapılacak olan Helal Gıda Kongresi ve “Kalite Şehrinde Kalite Günleri” adlı eğitim programları için işbirliği teklifinde bulundu.

Ziyaret sırasında konuşan TSE Bursa Koordinatörü Karaman şunları söyledi: “Kalitenin doğru algılanması ve kalite ile ilgili personellerin yetiştirilmesi amacıyla Bursa’da 10 ayrı noktada 50 farklı salonda yapılacak olan yönetim sistemleri eğitimlerinin bir ayağını da üniversitenizde gerçekleştirmek istiyoruz. Biz TSE Başkanımız Hulusi Şentürk’ün çizdiği vizyon doğrultusunda çalışmalarımıza yön vermiş bulunuyoruz. Belge satışına ve kalitenin pazarlanan bir olgu gibi satılmasına karşı duruyoruz. Kalitenin BTÜ’de doğru bir şekilde öğrencilere anlatılabilmesi için TSE olarak BTÜ’ne destek vereceğiz. Sizlerinde eğitim programlarımıza desteklerini bekliyoruz” dedi.

BTÜ Rektörü Ali Sürmen ise işbirliği teklifini memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, “Mutlaka katkımız olsun isterim. Büyük bir memnuniyetle yanınızdayız. Bu eğitim programlarınızın gerekliliğine inanıyorum” dedi.

Ziyarete, Kalite Birliği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Tayar ve Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı ve Helal Gıda Düzenleme Kurulu Üyesi Kemal Bayraktar’da katıldı. Prof. Dr. Tayar, Helal Gıda Kongresi Düzenleme Kurulu adına Bursa Teknik Üniversitesi’nin vermiş olduğu desteğin önemini belirterek teşekkür etti. Tayar “Kalitenin her alanda hakim konuma gelmesi için çalışıyoruz, sizlerinde bize vermiş olduğu desteklerle Bursa’mızı kalite şehri haline getireceğiz” dedi.