Anasayfa » Haberler » BTÜ’de Devir Teslim

BTÜ’de Devir Teslim

Bursa Teknik Üniversitesi’nin (BTÜ) çeşitli kademelerinde yapılan görev değişiklikleri için gerçekleştirilen devir teslim tören rektörlük toplantı salonunda düzenlendi. 

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanlık görevini Prof. Dr. Beyhan Bayhan, Prof. Dr. Egemen Aras’tan devraldı. Üniversite Sanayi İşbirliği Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünü Doç. Dr. Nadir Yıldırım, Dr. Öğretim Üyesi Cihan Kaboğlu’na, Yeni Nesil Kompozit Malzeme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünü Prof. Dr. Deniz Uzunsoy, Dr. Öğretim Üyesi Yakup Yürektürk’e, Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğünü ise Prof. Dr. Ömer Koz, Prof. Dr. Mete Yılmaz’a devretti. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Melda Medine Sunay Rektör Danışmanı olarak atandı.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, özel durumu nedeniyle Rektör Yardımcılığından ayrılan Prof. Dr. Ahmet Zeki Ünal’a görev süresindeki çalışmaları için teşekkür etti. Teknik üniversitede sosyal bilimcilere de kritik işler düştüğünü belirten Rektör Karademir akil görüşlerini almaya devam edeceklerini vurguladı. Rektör Karademir görevi devreden öğretim üyelerine uyumlu ve üretken çalışmaları için teşekkür ederek; “Bayrak yarışı içinde hepimiz aynı takımın mensupları olarak katkımızı ortaya koymaktayız. Bursa Teknik Üniversitesi’ni ileriye taşımak adına özveriyle çalışan tüm hocalarımıza teşekkür ediyor, görevi devralan öğretim üyelerimize de başarılar diliyorum.” dedi.