Anasayfa » Haberler » Başkan Oktay Yılmaz’dan Rektör Prof. Dr. Arif Karademir’e Tebrik Ziyareti

Başkan Oktay Yılmaz’dan Rektör Prof. Dr. Arif Karademir’e Tebrik Ziyareti  

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i beraberindeki heyetle birlikte ziyaret etti. Başkan Yılmaz, Rektör Karademir’i BTÜ’nün son zamanlarda basında yer alan başarılarından dolayı tebrik ederken beraber yürütülen projeler konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Yıldırım Belediyesi Başkan Yardımcıları Mert Vahit Arslan, Yusuf Demirok, Taner Taştekin, Özel Kalem Müdürü Fatih Ören, Yıldırım Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Muammer Özbey ziyarette Başkan Yılmaz’a eşlik ettiler. BTÜ heyeti olarak Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Egemen Aras, Genel Sekreter Yardımcıları Kenan Menteşe, Azam Ay ve Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Suat Cömert ziyarette hazır bulundular. Koronavirüs salgını tedbirlerine uygun olarak rektörlük toplantı salonunda gerçekleştirilen ziyarette Rektör Prof. Dr. Arif Karademir, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’a BTÜ’nün gerçekleştirdiği Ar-Ge yatırımları, sanayi işbirlikleri, yerleşke inşaat süreçleri ve gelecek planları hakkında bilgi verdi. 

Başkan Yılmaz, ilçelerinde böylesi bir bilim yuvasının varlığından mutluluk duyduklarını vurgulayarak “Bursa Teknik Üniversitesi’nin TÜBİTAK 2244 desteği kapsamında 23 projesiyle elde ettiği Türkiye birinciliği bizleri çok mutlu etti. Aynı zamanda TEKNOFEST etkinliğinde üniversitemizin hem paydaş olması hem de bu sene 52 takımla başvuru yapması son derece sevindirici. 10. Yaşında genç bir üniversitemizin bu başarılarına seviniyor, ilçemizde olduğu için gurur duyuyoruz. Konu hakkında destek vermekten mutlu oluruz.” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Başkan Yılmaz’a nazik ziyaretleri için teşekkür ederek “TÜBİTAK 2244-Sanayi Doktora Programında 42 proje başvurusu ve desteklenmesi onaylanan 23 projemiz ile tüm üniversiteler arasında Türkiye birincisi olmaktan mutluyuz. Tüm akademik personelimize ve özellikle ziyaret ettiğimiz sanayici paydaşlarımıza teşekkür ederiz. Aynı zamanda T3 Vakfının başarı ile organize ettiği TEKNOFEST’e de 3 yıldır aktif katılım sağlıyoruz. Bu sene 52 takımla başvuru yaptık. İki projede, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı “Milli ve Yerli Teknoloji Hamlesi” açısından son derece kritik bileşenlerdir. Bu açıdan Bursa Teknik Üniversitesi paydaş ve katılımcı olmaktan onur duyar. Bursa Teknik Üniversitesi, Türkiye’nin sembol yatırımlarından biri olan TOGG tarafından Bursa’mızda inşa edilecek yerli otomobil fabrikamıza nitelikli Ar-Ge mühendisleri ve personel yetiştirme konusunda da çalışıyor. Bütün süreçlerde kentimizle daha fazla kenetlenmek ve Yıldırım ilçemizde çok daha nitelikli projeler yapmak için Oktay Yılmaz Başkanımız gibi yakın işbirliği geliştirilmesi şarttır.” ifadelerini kullandı.