Anasayfa » Haberler » Ödüller Sahiplerini Buldu

Ödüller Sahiplerini Buldu

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından  (SKSDB) düzenlenen “Tütün Ürünleri, Alkol ve Madde Bağımlılığı İle Mücadele" konulu  afiş, karikatür ve slogan yarışması sonuçlandı. Slogan dalında Kimya Mühendisliği Bölümü öğrencisi Buse Bakılan’a, afiş dalında Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencisi Zeynep Elmas’a, karikatür dalında Şehir ve Bölge Planlama öğrencisi Ersağ Menci’ye ödülleri BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir tarafından takdim edildi.

Rektörlük toplantı salonunda gerçekleştirilen ödül töreninde başta BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir olmak üzere, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Zeki Ünal, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Suat Cömert, Şube Müdürü Hatice Etyemez, Arş. Gör. Ersel Kiraz yarışma sponsorları Üç Öğün firması Müdürü Şeref Parlak, Marka Medya firması adına Fatih Aslan ve Eğitim BİRSEN 2 nolu şubesi adına Akın Göler hazır bulundular. Sigara, alkol ve uyuşturucu maddelerin zararlarına dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak üzere düzenlenen ve aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olan yarışma da birinciler ödüllerini aldı.

Bu Yarışmayı Düzenleyenleri ve Destek Olanları Tebrik Ediyorum

Tütün Ürünleri, Alkol ve Madde Bağımlılığı İle Mücadele konulu  afiş, karikatür ve slogan yarışması ödül töreninde konuşan BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir öncelikle yarışmayı düzenleyen Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığına teşekkürlerini belirterek, gerek öğrenciler gerekse toplum nezdinde bu hayati konu ile ilgili farkındalık oluşturmanın önemine yönelik bir konuşma gerçekleştirdi. Sigara, alkol ve uyuşturucu olmak üzere kişinin sağlığını ve sıhhatini berhava edici maddeler sadece kullanan kişiye değil toplumun tümüne zarar verici nitelikte olduğunun altını çizen Prof. Dr. Karademir “Bireyler bu maddeleri kullanarak sadece kendilerine değil, topluma, ailelerine, yakınlarına, sevdiklerine kısacası herkese farkında olmadan zarar veriyor. Bu anlamda kişilerin öncelikle kendisine söz geçiriyor olması, doğruyu sahiplenip yanlışı terk etmesi gerekiyor. Toplumun bu maddelerden kurtuluşu bireylerin tek tek bu maddeleri bırakması ile başlayacak. Sevgili öğrencilerimizin düzenlenen bu yarışma ile sayfalarca anlatılacak nitelikte olan bu maddelerin zararlarını bir çırpıda anlatmaları bu sanatların gücünü gösteriyor. Bu vesileyle tekrar bu yarışmaya katkı sağlayan herkesi tebrik ediyor ve bu farkındalığa katkı sağlayan öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu