Anasayfa » Haberler » BTÜ’de Güne Çorba Çeşmesi İle Başlanıyor

BTÜ’de Güne Çorba Çeşmesi İle Başlanıyor

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Yıldırım Yerleşkesinde Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu çorba çeşmesi ile BTÜ’lü öğrenciler güne sıcak bir çorba içerek başlıyor.
Bursa Büyükşehir Belediyesi uygulamakta olduğu sosyal projeler kapsamında, BTÜ Yıldırım Yerleşkesindeki öğrencilerin sabahları ücretsiz çorba alabilecekleri çorba çeşmesini hizmete sundu. Bursa’nın tarihi kimliğine uygun mimari yapısı ile dikkat çeken ‘çorba çeşmesinin iç haznesine bulunan ısıtıcı ile öğrencilerin sıcak çorba içmeleri sağlandı. Yerleşkede öğrenim gören yaklaşık üç bin öğrencinin faydalanacağı çorba çeşmesinin yanında, isteyen öğrenciler için paketlenmiş ekmeklerden de bulunuyor.

“BTÜ İle Farklı Projeler İçin de Çalışıyoruz”
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’in birlikte doldurdukları ilk çorba bardakları ile hizmet vermeye başlayan çorba çeşmesine öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Çeşmeden çorba doldurup, Rektör Prof. Dr. Karademir’e ve öğrencilere ikram eden Başkan Aktaş,  kendisinin de öğrenci olduğu günleri unutmadığını belirterek, “Sosyal projeler kapsamında uygulamaya koyduğumuz çorba çeşmesi ile öğrenci kardeşlerimizin sabah çeşmeden çorbasını, yanında da ekmeğini alıp, güne sıcak çorba ile başlamaları bizleri sevindirmektedir. Bu güzel faaliyetin yanı sıra Bursa Teknik Üniversitesi ile farklı projeler için de çalışmalarımız sürmekte. Rektörümüzün desteği ile öğrencilerimiz için çok çeşitli projeleri hayata geçirmekteyiz. Bu projeler ile öğrencilerimizin hayatlarını kolaylaştırmayı, eğitim öğretim hayatlarını daha güzel geçirmelerini hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir de öğrencilerimizin eğitim öğretim hayatlarının daha verimli olması için başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde olduklarının altını çizdi. Prof. Dr. Karademir “Çorba çeşmesinin faaliyete girmesi ile özellikle sınav haftalarında çoğu zaman ders çalışmak için sabahlayan öğrencilerin önemli bir ihtiyaçlarını karşılandığını düşünüyorum. Diğer yerleşkemiz olan Mimar Sinan Yerleşkemizde çorba çeşmesinin kurulması yönünde öğrencilerimizden talep var. İlerleyen günlerde Başkanımızın öğrencilerimizin yeni çorba çeşmesi taleplerini karşılama konusunda hassasiyet göstereceğini bilerek, BTÜ’ye verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi. BTÜ kütüphanesinin belli dönemlerde öğrencilere ve araştırmacılara günün 24 saat hizmet verdiğini dile getiren Prof. Dr. Arif Karademir, bu dönemlerde kütüphanede sabahlayanlara üniversitenin kendi imkânları ile çorba ikramında bulunduklarını ve bundan sonrada ikram etmeye devam edeceklerini söyledi. Prof. Dr. Karademir, kütüphanede gece boyunca çalışan öğrencilere ve araştırmacılara üniversitenin sabahları sunduğu çorba ikramının yanı sıra gecenin belli bir saatinde üniversite personelinin ve ailelerinin hazırladıkları kek, kurabiye ve benzeri ikramların da yapıldığını söyleyerek, bu konuda katkı veren üniversite personeline ve ailelerine ayrıca teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.