Anasayfa » Haberler » BTÜ Öğrencileri Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde

BTÜ Öğrencileri Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde 

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, personel ve öğrencilerden oluşan heyet ile Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’ne inceleme ziyaretinde bulundu. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette BTÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Suat Cömert, Öğr. Gör. Dr. Canan Bastık, Öğr. Gör. Yahya Yıldırım, Öğr. Gör. Duygu Yıldırım, Şube Müdürü Hatice Etyemez ve öğrenciler de hazır bulundular. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından inşa edilen ve Ekim ayı içerisinde Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından açılışı gerçekleştirilen Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksini Yıldırım Belediyesi işletiyor. 34 bin metrekarelik alanda inşa edilen tesis içerisinde 2 bin 500 kişilik çok amaçlı spor salonu, güreş, halter, boks, tekvando ve fitness salonları, dünya standartlarına uygun yüzme havuzu, jimnastik salonları, hamam-sauna ve öğrenciler için okuma-etüd salonları yer alıyor. 

Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi içerisinde yapılan gezi ve incelemeler sonrasında BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir tesisin önemine vurgu yaptığı açıklamasında; “Öncelikle bu güzel tesise ismi verilen büyük sporcumuz, haltercimiz, cep herkülümüz Naim Süleymanoğlu’na rahmet olsun, mekânı cennet olsun. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın özellikle sigara başta olmak üzere zararlı alışkanlıkların terk edilmesi, milli teknoloji hamlesi gereği teknolojiye odaklanan gençlerin sayısının artırılması ve sporcu geçmişi ile de özdeşleşmiş olarak gençlerin spor, sanat ve doğa aktivitelerine teşvik edilmesi hususunda ne kadar kararlı olduğu bilinmektedir. Bu güzel tesiste de çok başarılı sporcularımızın yetişeceğine inanıyorum. Bu eseri Yıldırım ilçemize kazandıran bakanlığımıza ve belediyemize, başkanımıza teşekkür ederim. Gençlerini kurtaran, geleceğini kurtarır prensibi gereği, bu tesis çok güzel bir fonksiyon icra edecektir. Bursa Teknik Üniversitesi olarak gençlerimiz ve personelimizle hem bu komplekste çeşitli spor ve sosyal aktiviteler yapmak, hem de bu vesile ile ilçemizdeki gençlerle, halkımızla daha da yakınlaşmak istiyoruz. Düzenli spor yapmak, en az bir müzik aleti kullanmak, bir sanat dalı ile uğraşmak, düzenli kitap okuma alışkanlıkları edinmek gibi özellikleri genç yaşlarda kazanmak daha kolay oluyor. Sağlıklı, kültürlü ve okuyan bireylerden oluşan toplumlar daha hızlı gelişebilir ve kuvvet kazanır. Bu açıdan gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak, takım çalışması kültürü vermek için bu gibi tesislerin, gençlik merkezlerinin, eğitim ocaklarının, üniversitelerin artması ve desteklenmesi gerekir. Yıldırımda bulunan Bursa Teknik Üniversitemizde bize emanet olan sevgili öğrencilerimiz için benzer tesisler son derece önemli. Özellikle yurt imkânlarını artırmak hayati öneme sahip. Bu konuda da başkanımız ve kentimizden somut, güzel çalışmalar bekliyoruz.” şeklinde duygularını dile getirdi.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ise Rektör Karademir ve öğrencilere ilgilerinden dolayı teşekkür ettiği açıklamasında; “Yatırımı beş yıl, on yıl değil yüz yıllık bir yatırım olarak görüyoruz. Burada da sadece Yıldırım için değil şehrin tüm ana unsurlarına yönelik olarak; çocuklarımıza, öğrencilerimize, gençlerimize kadınlarımıza yönelik, kurumlarla, okullarla işbirliği içerisinde bir kullanım şekli öngörüyoruz. Tesisimizde birkaç branşta profesyonel takımımız çalışmalarını sürdürecek, bununla birlikte burada başta çocuklarımıza ve gençlerimize paylaşmak, rekabet etmek, mücadele etmek gibi psikolojik kazanımlar elde edecekleri bir ortam sunmak istiyoruz. Bu fiziki mekânlara ruh verecek unsurun geleceğimizin de teminatı olan gençlerimiz olduğunu ifade ediyoruz. Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksinin gerek mahallelerimizdeki gençlerimizin gerek Bursa Teknik Üniversitesi’ndeki gençlerimizin hizmetinde olduğunu ifade ediyor, bu tesisin onların kullanımı ile gerçek amacına ulaşmış olacağını belirtmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.