Anasayfa » Haberler » Prof. Dr. Ali Sürmen Hocamızla BTÜ’nün Kuruluşu Konuşuldu

Prof. Dr. Ali Sürmen Hocamızla BTÜ’nün Kuruluşu Konuşuldu

Bursa Teknik Üniversitesi personeli, BTÜ Kurucu Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen hocamızdan BTÜ’nün kuruluşunu dinledi.

Rektör Prof. Dr. Arif Karademir; “Tamamen sıfırdan bir üniversite kurma görevini yüklenen ve ciddi emekler harcayan hocamıza çok teşekkür ediyorum. BTÜ ve hocamıza FETÖ’nün çok aktif olduğu dönemlerde neler yapıldığını şu anda daha iyi anlayabiliyoruz. Hocamızı her zaman üniversitemizde görmek bizi mutlu edecektir” dedi.

Uzun bir aradan sonra böyle bir organizasyon vesilesiyle BTÜ ailesiyle bir araya gelmiş olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Kurucu Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen; “BTÜ’nün kuruluşunda ve gelişme sürecinde kampüs yeri konusu çok enerji aldı ve süreç problemli yürüdü. Umarım sağlıklı gelişmeler olacaktır.” ifadelerinde bulundu. Prof. Dr. Sürmen, “BTÜ, artan akademisyen, personel ve öğrenci sayıları ile hızla Bursa ve ülkemizin nadide üniversiteleri arasına giriyor. Akademisyen arkadaşlarıma, proje yapmaları yanında, proje hakemlikleri konusunda da daha fazla katkı koymalarını öneriyorum. Personel sayfalarındaki uzmanlık alanları ile ilgili anahtar kelimeleri detaylı revize etmelerini tavsiye ediyorum.” dedi. Ülke olarak ciddi mesafeler alındığını söyleyen Prof. Dr. Sürmen, “Şartlar daha iyi değerlendirilebilseydi daha iyi mesafeler ve ilerlemeler kaydedilebilirdi” şeklinde konuştu. “Bizler çalışmaya devam edeceğiz. Çalışalım, ama oynanan oyunların farkında olalım ve kötü niyetli istismarcılara meydanı boş bırakmayalım. Sizleri bu konuda duyarlı olmaya, birleşmeye ve ortak olarak hareket etmeye davet ediyorum.” diyen Prof. Dr. Sürmen, “Kendimi asla BTÜ’den ayrı görmedim. Yine sizlerle olmaya devam edeceğim.” şeklinde sözlerini sonlandırdı.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir tarafından BTÜ ailesinin bir teşekkürü olarak, Kurucu Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen’e bir tablo hediyesi taktim edildi.