Anasayfa » Haberler » BTÜ - Aktaş Holding İşbirliği Protokolü

Aktaş Holding ile İşbirliği Protokolü

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) ile Aktaş Holding arasında üniversite-sanayi çalışmaları kapsamında işbirliği protokolü gerçekleştirildi.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ile Aktaş Holding CEO’su Sami Erol tarafından imzalanan protokol töreninde; BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Kurt, Üniversite-Sanayi İşbirliği Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şule Altun Kurtoğlu, Aktaş Holding Teknik Grup Yöneticisi Hakan Korkmaz ve Yönetici Asistanı Janset Beklen de hazır bulundu.

BTÜ ve Aktaş Holding arasında gerçekleştirilen protokol ile bilimsel araştırma, eğitim-öğretim, uygulama alanlarında ortak çalışmalar yapılarak üniversite-sanayi işbirliğine katkı sağlanması hedefleniyor. Teknolojik yenilik alanında Ar-Ge, inovasyon, tasarım, sistem entegrasyonu gibi süreçlere yönelik proje geliştirme, ortaklaşa kongre sempozyum ve çalıştay gibi faaliyetlerin düzenlenmesi gibi maddeler içeren protokol hakkında görüşlerini ifade eden Rektör Karademir, “Üniversite olarak sanayi ve sanayicilerle olan bağlarımızı güçlendirmek ve teması arttırmak iki taraf için de çok önemli. Biz araştırıp geliştirdiklerimizi sanayicilerimize aktardıkça, onlar da sahadaki tecrübelerini ve gelişmeye açık alanları bizlerle paylaştıkça ortaya katma değeri yüksek işler koyacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

Protokol hedeflerinin gerçekleştirilmesi için her türlü iş birliğine açık olduklarını ifade eden Aktaş Holding CEO’su Sami Erol, “Ortaklaşa geliştirilecek proje ve işbirliklerine zemin oluşturan bu protokolün her iki taraf için de verimli bir sürecin başlangıcı olmasını temenni ediyoruz.” dedi.