Anasayfa » Haberler » BTÜ Heyeti Uludağ Özgün Ürün Projeler Çalıştayına Katıldı

BTÜ Heyeti Uludağ Özgün Ürün Projeler Çalıştayına Katıldı

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ve beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurettin Acır ve Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bahattin Kanber BTSO öncülüğünde düzenlenen Uludağ Özgün Ürün Projeler Çalıştayına katıldı.

Çalıştayda Bursa Uzay Havacılık Savunma Kümelenmesi (BASDEC) üyesi firmalar, eğitim uçağı projesinden insansız kara aracı (İKA) projelerine, genel havacılık ve Taktik İnsansız Hava Aracı (TİHA) Motoru geliştirme projesinden insansız hava kargo aracına; savunma sanayi için 3-D yazıcı çalışmalarından geleceğin askeri kıyafetine kadar 20’ye yakın projeyi tanıttı. Çalıştaya katılan Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi Bursa’nın otomotiv ve makine sektörlerinden aldığı güçle savunma ve havacılıkta güzel işler başardığını vurguladı.

İki gün boyunca 5 ayrı oturum halinde düzenlenen çalıştaya, Savunma Sanayi Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi’nin yanı sıra Askeri Fabrikalar Genel Müdürü Murat Akkaya, SSTEK Genel Müdürü Mustafa Gürsoy, SSM Sanayileşme Daire Başkanı Bilal Aktaş, SSM Helikopter Daire Başkanı Hüseyin Avşar, SSM Alt Sistemler Daire Başkanı Ata Şenlikçi, TEİ Motor Bölümü Müdürü Erhan Bilgiç, MKE Fabrika Müdürleri ve SSM’de görevli çok sayıda bürokrat ve BASDEC Üyesi 50’ye yakın firma temsilcisi katıldı.