Anasayfa » Haberler » Milletvekili Şahin ve Başkan Edebali’den BTÜ'ye Destek Mesajı

Milletvekili Şahin ve Başkan Edebali’den BTÜ'ye Destek Mesajı

Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ve Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i makamında ziyaret etti.

Türkiye’nin önemli sanayi şehirlerinden biri olan Bursa’nın Yükseköğretim alanında geliştirilmesi gerektiğini belirten Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, büyük ve nüfus yoğunluğu ciddi boyutlara ulaşmış bir kent olan Bursa’nın üniversiteler yönüyle de bu yoğunluğa cevap verebilecek bir seviyeye gelmesi gerektiğini vurguladı. Bu anlamda Bursa Teknik Üniversitesi’nin önemli bir rol üstlendiğini ifade eden Şahin, Kent ve ülke kalkınmasına katkı koyacak bilimsel verilerin üretildiği bu güzide kuruma her anlamda desteklerinin tam olduğunu belirtti.

Bursa Teknik Üniversitesi gibi önemli bir oluşumun Yıldırım sınırları içerisinde olmasının kendileri için büyük bir fırsat olduğunu belirten Başkan Edebali’de BTÜ’nün kent için üstlendiği role yakışır konuma gelmesi için üstlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Karademir, “Kentimiz ve ülkemiz için gerek eğitim gerek ekonomi alanında en kaliteli olanı üretebilmek ve değer oluşturabilmek adına çıktığımız bu yolda yalnız olmadığımızı ve desteklendiğimizi bilmek çok güzel ve hedeflerimiz için motive olmamızı sağlayan bir güç. Bilim üretmekle kalmayıp içerisinde yer aldığımız çevrenin ihtiyaçlarına duyarlı, topluma yön veren bir üniversite olarak çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.