Anasayfa » Haberler » Yıldırım Belediyesi ve Teknik Üniversite Projeleri

Yıldırım Belediyesi ve Teknik Üniversite Projeleri

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye nezaket ziyaretinde bulundu. Yıldırım Belediyesi Başkanlık makamında sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Rektör Prof. Dr. Karademir, hızla devam eden kampüs alanı kamulaştırma, inşaat ve akademik yapılanma çalışmaları konusuna değindi.

Bursa Teknik Üniversitesi, Yıldırım Belediyesi ve Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında Yıldırımlı gençlere üniversitede verilen yabancı dil kurs çalışmaları değerlendirildi. Projenin başarılı gittiği ve gelecek yıllarda daha da genişleyeceği ifade edildi.

BEBKA tarafından desteklenen “Ben Yoksam Bir Eksiğiz” projesi, neler yapılacağı ve paydaş olarak BTÜ’nün gerçekleştirebileceği katkılar masaya yatırıldı. Ayrıca BTÜ tarafından başlatılan ve özellikle tarihimizi, ecdadımızı gençlerimize tanıtmayı hedefleyen “Ecdadın İzinde” projesi konuşuldu. Rektör Prof. Dr. Arif Karademir proje kapsamında, Osmanlı Devletinin manevi komutanı Şeyh Edebali’nin Bilecik’teki türbesindeki ecdad yadigarı asırlık çınarlardan toplanan tohumların, öncelikle Yıldırımdaki okul bahçelerine dikileceğini ve ecdadın torunları ile beraber kök salıp, boy atacağını belirtti.

 “Bursa Teknik Üniversitesi olarak öncelikle Yıldırım ilçemize, Bursamıza ve ülkemize katkısı olacak her işte ve projede yer almak isteriz” diyen Rektör Karademir, paylaşımcı, sıcak yaklaşımları ve bütün desteklerinden dolayı Başkan Edebali’ye teşekkürlerini ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Karademir’e ziyaretten dolayı teşekkür eden Yıldırım Belediye Başkan İsmail Hakkı Edebali ise ilçede yaptıkları çalışmalardan bazıları hakkında paylaşımda bulundu ve üniversite ile daha fazla işler yapılabileceğine değindi. Belediye olarak üniversitenin yanında olduklarını belirten Başkan Edebali, “Başta kentsel dönüşüm olmak üzere birçok teknik ve sosyal konularda üniversitemizle çalışmayı önemsiyoruz” dedi.