Anasayfa » Haberler » Prof. Dr. Karademir'den Yıldırım Kaymakamı Aydın'a Ziyaret
Prof. Dr. Karademir'den Yıldırım Kaymakamı Aydın'a Ziyaret 
 
Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Yıldırım İlçe Kaymakamı Mehmet Aydın’a iade-i ziyarette bulundu. Kaymakam Aydın’ın makamında gerçekleşen ziyarette, Rektör Prof. Arif Karademir Yıldırım ilçesinde yürütülen orta öğretim çağındaki öğrencilere BTÜ bünyesinde yabancı dil eğitimi verilmesi konusundaki projeyi hatırlatarak, yeni projeler için üniversite olarak hazır olduklarını söyledi.
 
BTÜ, Yıldırım Belediyesi ve Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından imzalanan protokol ile ilçedeki öğrencilere yabancı dil öğretilmesi projesinin Türkiye’de örnek bir çalışma olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Karademir “"BEBKA tarafından desteklenen 'Ben Yoksam Bir Eksiğiz' projesi kapsamında BTÜ olarak yanınızdayız. İlçemize katkı koyacak her proje ve işte biz varız. Bu tür projeleri arttırmak Yıldırım’a olduğu kadar Bursa’ya da fayda sağlayacaktır” dedi.
 
Rektör Prof. Dr. Karademir’in ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Kaymakam Aydın, 'Ben Yoksam Bir Eksiğiz' projesinde üniversitenin katkılarını önemsediklerini belirtti. BTÜ'nün, projeye gösterdiği ilgi nedeniyle Prof. Dr. Karademir'e teşekkür eden Kaymakam Mehmet Aydın, Üniversitesi’nin yönlendirici rol alarak hazırlayacağı her projede yer alacaklarını da sözlerine ekledi.