Anasayfa » Haberler » BTÜ'de Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri Gerçekleşti

Dünya Kadınlar Günü kapsamında Bursa Teknik Üniversitesinde (BTÜ) çeşitli etkinlikler düzenlendi. BTÜ’deki ilk etkinlik, iş dünyasının duayen ismi Özlem Baş Bayraktar’ın sunum yapması oldu. BTÜ Öğrenci Konseyi tarafından organize edilen ve kadın ve iş hayatı konusunun tartışıldığı seminer Osmangazi Yerleşkesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

BTÜ öğretim üyeleri ve öğrencilerinin katıldıkları seminerin açılış konuşmasını BTÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Melike Arslanhan yaptı. Açılış konuşmasında Arslanhan, Öğrenci Konseyi olarak kadına yönelik her türlü ayrımcılığın karşısında olduklarını belirterek, ülkemizdeki eğitim düzeyinin artmasına paralel olarak, kadına yönelik şiddet olaylarının azalacağına inandığını söyledi.   

BTÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Melike Arslanhan’ın açılış konuşmasının ardından, Özlem Baş Bayraktar kadın ve iş hayatında kadının yeri ve önemi konulu konuşmasına başladı. Özlem Baş Bayraktar sunumunda, iş hayatında psikolojik problemlere yol açan konularla birlikte bu problemleri tanımlayan terimler hakkında bilgi aktarımında bulundu. Dinleyicilerini bilgilendirdiği konuların verdiği istatistiklerle daha net anlaşılmasını sağlayan Bayraktar, başkanlığını yaptığı Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneğinin (BUİKAD) üniversite öğrencilerine yönelik projelerinden, kariyer koçluklarından ve üniversite- dernek işbirliklerinden bahsetti. Bayraktar sunumun sonunda, katılımcıların sorularını yanıtladı.

BTÜ’de düzenlenen ilk etkinlik, Konsey Başkanı Melike Arslanhan’ın konuşmacı Özlem Baş Bayraktar’a teşekkür belgesi ve çiçek takdimiyle noktalandı.

BTÜ’deki bir diğer etkinlik ise Toplum Gönüllüleri Topluluğu, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ortak çalışmasıyla gerçekleşti. Katılımcıların Yavuz Selim Sosyal Yaşam Merkezi'nde keyifli bir gün geçirmesine neden olan etkinlikte BTÜ’lü öğrenciler, Kadınlar Gününü nedeniyle hazırladıkları yiyecekleri yaşam merkezideki kadınlar ve çocuklara ikram ettikten sonra çiçek hediye ettiler. Yapılan ikramların ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Bölümünün sunduğu müzik ziyafeti, katılımcıların eğlenceli bir akşam geçirmelerine neden oldu.