Anasayfa » Haberler » BEBKA – BTÜ İşbirliği Artıyor

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri Tamer Değirmenci Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’e çalışma ziyaretinde bulundu. Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette, BTÜ Yabancı Diller Yüksekokulu (YDYO) Müdürü Okt. Murat Bayrak da hazır bulundu.

Genel Sekreter Değirmenci tarafından gerçekleştirilen ziyaret, BTÜ ve BEBKA’nın birlikte yürüttüğü projelerin genel değerlendirilmesi ile başladı.  Geçtiğimiz yıl BTÜ akademisyenlerinden Doç. Dr. Deniz Uzunsoy ve Yrd. Doç. Dr.Halit Levent Hoşgun tarafından hazırlanan proje sonrasında her iki kurum arasında imzalanan protokolle Bursa’ya kazandırılan, Kauçuk ve Plastik Test Analiz Merkezinin faaliyet alanlarının geliştirilmesi de ziyarette konuşulan önemli konulardan birisi oldu. BEBKA’nın bu yıl çağrı yaptığı veya yapması muhtemel proje konularının da konuşulması ile devam eden ziyarette, BEBKA Genel Sekreteri Tamer Değirmenci; “BTÜ’nün kurmuş olduğu laboratuvar alt yapısı, birçok sanayi alanının test ve analiz ihtiyaçlarını giderebilecek niteliklere ulaştı. Bu güne kadar bölge sanayicisinin şehir dışından hatta yurt dışından karşıladığı test ve analiz işlemlerinin, artık BTÜ tarafından yapılması, sanayicimize zaman ve maliyet açısından büyük kazanımlar sağlamaktadır. Kazanımların artarak devamı için BEBKA olarak, üniversite ortaklı yeni projelere olumlu bakıyoruz” dedi.

Prof. Dr. Arif Karademir ise; “BEBKA ile birlikte hazırladığımız ve ülkemizin kalkınmasına yönelik, nitelikli projelerimizi sayısal olarak arttırmak için işbirliği içerisindeyiz. Her biri alanında uzman olan akademisyen kadromuzu daha da artırarak ve modern laboratuvarlarımızı kuvvetlendirerek sanayicimizin taleplerini karşılayacak bir araştırma-geliştirme-eğitim merkezi olmaya çalışıyoruz. BEBKA ile de yapmak istediğimiz birçok projeyi aşamalı olarak hayata geçirmek istiyoruz.” diyerek düşüncelerini ifade etti.