Anasayfa » Haberler » Bursa Gıda ve Yem Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüyle Yabancı Dil Kursu Protokolü İmzalandı

Bursa Gıda ve Yem Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü personeline dil öğretimi konusunda BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ve Bursa Gıda ve Yem Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürü Harun Seçkin karşılıklı protokol imzaladı.

Rektörlük makamında gerçekleşen imza töreninde, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Okt. Murat Bayrak ve Okt. Dr. Ahmet Serkan Tanrıöver de hazır bulundu.

İmza töreni öncesi bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Arif Karademir, Bursa Gıda ve Yem Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ile imzaladıkları işbirliği protokolüyle Enstitüsü personeline İngilizce dil öğretimi konusunda yardımcı olmayı amaçladıklarını belirtti. Bu protokolün, her iki kurum arasında yapılan ilk protokol olmasına rağmen sonuncu protokol de olmayacağını söyledi. Prof. Dr. Karademir, kamu kurumlarına ve özel sektör kuruluşlarına da çağrı yaparak gerek dil öğretimi olsun gerekse diğer bilimsel konularda olsun BTÜ’nün paydaşları ile ortak projeler geliştirmekten memnuniyet duyacağını sözlerine ekledi.

Bursa Gıda ve Yem Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürü Harun Seçkin ise BTÜ’nün kısa zamanda yaptığı doğru atılımlarla adından söz ettiren üniversitelerinden biri olduğunu ifade ederek, Enstitü personeline dil öğretimi, özellikle de ÖSYM Başkanlığınca düzenlenen Yabancı Dil Sınavına (YDS) hazırlık konusunda BTÜ’nün özenle oluşturduğu eğitim kadrolarına güvendiklerini vurguladı.

Enstitü olarak bu protokolün imzalanmasındaki amacın konusunda uzman, doktora ve yüksek lisansını tamamlamış personel sayısını arttırmak olduğunu söyledi. Kurum personelinin dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmek ve daha fazla uluslararası projelere imza atmak konusunda motivasyon olacağını düşündüklerini belirten Seçkin, Enstitüde hazırlanan AB proje sayısını arttırma konusunda bu eğitimin itici bir unsur olacağını ifade etti.

BTÜ’nün Enstitüye verdiği destek nedeniyle Rektör Prof. Dr. Arif Karademir ile birlikte YDYO Müdürü Murat Bayrak’a ve eğitimleri verecek olan öğretim elemanlarına teşekkür etti.