Anasayfa » Haberler » Bakan Işık'tan BTÜ'ye Övgü

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Ankara’da gerçekleştirilen KOSGEB 3. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri törenine katılan Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir,  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile görüştü.

Rektör Prof. Dr. Karademir, BTÜ’nün yapısı ve çalışmaları, akademik personelin bilimsel araştırmalara yönelik faaliyetleri ile öğrenci yapısı hakkında Bakan Işık’a bilgi verdi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da sanayi kenti olan Bursa’da yeni kurulan Bursa Teknik Üniversitesi’nden beklentinin çok yüksek olduğunu ve Bursa Teknik Üniversitesi’nin Bursa’ya çok önemli hizmetler vereceğine inandığını ifade etti.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir daha sonra Bursa Milletvekilleri Mustafa Öztürk, Bedrettin Yıldırım, Canan Candemir Çelik ve Hüseyin Şahin ile de görüşmeler yaptı.

Rektör Prof. Dr. Arif Karademir, “Sayın Bakanımız ve Milletvekillerimize çalışmalarımız hakkında bilgiler sunup desteklerini talep etme imkanımız oldu. Sayın Bakanımız ile Milletvekillerimizi Üniversitemize de davet ettik. Önümüzdeki süreçte diğer milletvekillerimiz ile de görüşeceğiz. Bütün yöneticilerimiz, kurumlarımız ve paydaşlarımızla çok yakın, olumlu ve sürdürülebilir ilişkiler yürütecektir” dedi.