Anasayfa » Haberler » Hedef: Sanayiye Değer Katacak Çalışmalar Yapmak

Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) Bursa Şubesi, Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’e nezaket ziyaretinde bulundu. Prof. Dr. Karademir, MMG Bursa Şube Başkanı Ali Yılmaz ve beraberindeki heyeti Yıldırım’daki Rektörlük Binasında ağırlarken, Yılmaz’a MMG Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Alpaslan Odabaş, Cem Kürşat İhsanoğlu, Bilal Bal, Ebubekir Aslan, Mustafa Karakoç ve Savaş Karakaş eşlik etti. Ziyarette BTÜ rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çopur ve Genel Sekreter Vekili Prof. Dr. Sami İmamoğlu da hazır bulundu.

Ziyarette gerçekleşen görüşmede BTÜ ve MMG’nin geçtiğimiz yıllarda yapılmış olan ortak etkinlilerin değerlendirilmesi yapılırken, önümüzdeki dönemde birlikte hazırlayacakları etkinlikler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. MMG Bursa Şubesi adına konuşan Başkan Ali Yılmaz BTÜ’nün, sektörle bağlantılı olması için üzerine düşen görevleri yerine getireceklerini belirtti. Rektör Prof. Dr. Karademir’in gerçekleştirmeye çalıştığı dinamik ve üretken bir üniversite olması konusunda desteklerini esirgemeyeceklerini sözlerine ekledi.

MMG Bursa Şube Başkanı Ali Yılmaz BTÜ’nün kurulduğundan beri üniversite – sanayi işbirliği kapsamında verdiği çabayı takdir ettiklerinin altını çizdiği konuşmasında, üniversitenin bu çabalarını önümüzdeki yıllarda arttırarak devam edeceğine inandığını belirtti. BTÜ’nün altyapı ve ortam olarak üniversite – sanayi  işbirliğini arttırmaya yönelik çalışmalar için uygun olduğunu da dile getirdi.
 

Rektör Prof. Dr. Arif Karademir ise sivil toplum örgütü olarak MMG Bursa Şubesini üniversitede görmekten duyduğu mutluluğu ifade ederek başladığı konuşmasında çalışmaları, projeleri ve üniversitelerle ortaklaşa düzenledikleri etkinlikler nedeniyle tebrik etti. Geçmişte olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da birlikte birçok projeyi gerçekleştirmeye istekli olduklarını da ifade etti.

Konuşmasında BTÜ’nün üniversite – sanayi işbirliği konusundaki çalışmalarının sektöre sağlayacağı yarardan da bahseden Prof. Dr. Arif Karademir,  nitelikli, kalifiye mühendisler yetiştirmeyi ve sanayiye değer katacak çalışmalarda bulunmayı hedeflediklerini söyledi.