Anasayfa » Haberler » Prof. Dr. Arif Karademir, Başbakan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Bülent Arınç'a Bilgi Verdi

MÜSİAD Bursa Şubesi tarafından düzenlenen Gönüllü Kuruluşlar Platformu 235. nci Toplantısına katılan Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir üniversitede planlandıkları çalışmalar hakkında, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a detaylı bilgi sundu.

MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Hasan Çepni’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Gönüllü Kuruluşlar Platformu 235.nci Toplantısına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi İlçesi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım İlçesi Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve Ak Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ile birlikte Rektör Prof. Dr. Arif Karademir’de katıldı. Bursa protokolünün de hazır bulunduğu toplantıda, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’la görüşen Prof. Dr. Arif Karademir, üniversitenin gelişimi için hazırladıkları çalışma planı ile ilgili bilgi aktarımında bulundu.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a BTÜ’ye verdiği destekler nedeniyle teşekkür eden Prof. Dr. Karademir, önümüzdeki dönemde üniversitenin fiziki gelişiminin hız kazanacağını söyledi.  Prof. Dr. Arif Karademir, özellikle BTÜ’nün Kestel ilçesi Çataltepe mevkiinde yapımı gerçekleşecek olan yerleşke için yer tahsisinden, ÇED raporuna kadar tüm prosedürlerin tamamlandığını belirterek inşaatlara başlamak için yerleşke alanındaki özel mülklerin kamulaştırması ile ilgili işlemlerin sonuçlanmasını beklediklerini ifade etti. Prof. Dr. Karademir bu aşamanın sonuçlanması ile birlikte üniversite binalarının yapımına başlanacağını aktardı. Yapılan görüşmenin sonunda üniversitenin önümüzdeki dönemde yeni fakülte ve bölümler açılacağına da değinen Rektör Prof. Dr. Karademir, bu sayede BTÜ öğrenci kontenjanında artacağını bildirdi.