Anasayfa » Haberler » BTÜ; İzmir Cihat Kora Anadolu Lisesi Öğrencilerini Ağırladı

İzmir Cihat Kora Anadolu Lisesi, 4 öğretmen ve 90 öğrenciden oluşan kafilesi ile ile çıktığı Bursa gezisinde, BTÜ’yü de ziyaret etti.  Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ), İzmir Cihat Kora Anadolu Lisesi öğrencilerini Osmangazi Yerleşkesinde ağırladı.

Basın ve Halkla İlişkiler Biriminin organize ettiği ziyaret çerçevesinde İzmirli lise öğrencileri, BTÜ Osmangazi Yerleşkesinde bulunan Doğa Bilimleri, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesini (DBMMF) ve laboratuvarları gezdi.

BTÜ’ye yaptıkları ziyaretle yerleşke yaşamını görme imkânı bulan öğrencilere, ilk yüksek öğrenim dersleri DBMMF’si Dekanı Prof. Dr. Osman Kopmaz tarafından verildi. Seminer Salonunda gerçekleşen ve sohbet ortamında geçen “İlk Ders” te Prof. Dr. Kopmaz, üniversitenin bir öğretim kurumu olmakla beraber asli görevlerinden birinin de eğitim faaliyetlerinde bulunmak olduğunu söylediği konuşmasında, hayata gerçekten hazır olmak için üniversitede geçirecekleri yılları en iyi şekilde değerlendirmelerini tavsiye etti.  Prof. Dr. Kopmaz öğrencilerin geleceklerini sadece şahsi kariyer ve başarıları üzerine değil, ülkemizin milli hedeflerini de göz önünde tutarak planlamalarına da vurgu yaptı. “İlk Ders”in sonunda öğrencilerin kendisine sordukları soruları tek tek yanıtlayan Dekan Prof. Dr. Osman Kopmaz, İzmir Cihat Kora Anadolu Lisesi öğrencilerine yaşamlarında başarılar diledi.     

Prof. Dr. Osman Kopmaz’ın verdiği ilk dersin ardından BTÜ Basın Halkla İlişkiler Biriminde görevli Uzm. Alper Keskin, üniversite tanıtım sunumunu gerçekleştirdi. Üniversitede yapılan faaliyetler ve öğrencilerin sahip oldukları imkânlar hakkında bilgileri içeren tanıtım sunumunu kafiledeki öğrenciler ilgi ile izlediler.

İzmir Cihat Kora Anadolu Lisesi öğrencileri, BTÜ’yü ziyaretleri sırasında üniversitedeki Öğrenci Topluluklarının faaliyetleri hakkında da bilgi alma fırsatı buldular. Ziyaretlerinin bu aşamasında üniversitenin Makine Teknolojileri, Robot ve Otomasyon Topluluğu üyesi Batuhan Yılmaz, BTÜ’yü öğrenci gözüyle anlattı.

Batuhan Yılmaz özellikle üyesi bulunduğu topluluğun havacılık alanında gerçekleştirdiği çalışmaları liselilerle paylaştı. BTÜ’yü temsilen topluluk olarak katıldıkları uluslararası yarışmalarda dereceler aldıklarını söylediği konuşmasında, BTÜ’de her öğrencinin ilgi alanlarına göre faaliyetlerde bulunma ve kendilerini geliştirme serbestisine sahip olduklarının altını çizdi.

İzmir Cihat Kora Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik hazırlanan tanıtım programı çerçevesinde, DBMMF’sindeki sınıfları ve laboratuvarı gezen öğrenciler, BTÜ öğretim üyelerinden bölümler hakkında bilgi almalarının ardından üniversiteden ayrıldılar.