Anasayfa » Haberler » "İŞ'te BİZ" Seminerlerinin İlkinde "Kimya Alanında İmza Yetkisi Ve Sertifikalar" Konusu İşlendi

Bursa Teknik Üniversitesi Kimya Topluluğu’nun başlattığı “İŞ’te BİZ” seminerlerinin ilki Doç. Dr. Haluk Türkdemir’in yaptığı “Kimya Alanında İmza Yetkisi ve Sertifikalar” konulu sunumu oldu.

Kimya Topluluğu’nun öğrencilere yönelik yaptığı anketler sonucunda en çok merak edilen konular hakkında, uzmanlar tarafından yanıt verilmesi için başlattığı “İŞ’te BİZ” seminerler serisinin birincisi BTÜ’nün Merinos Yerleşkesinde gerçekleşti.

Yoğun bir katılımla geçen seminerde Doç. Dr. Türkdemir, dinleyicilere mezuniyetleri sonrasında elde edecekleri imza yetkisinin kullanımı, meslek hayatlarında gerçekleştirecekleri saha çalışmaları ve sertifikalar konularında bilgi ve deneyimlerini paylaştı. Konuşmacı Doç. Dr. Haluk Türkdemir seminere dinleyici olarak katılan öğrencilere, meslek hayatları boyunca faydalı olabilecek farklı bilgileri vermesinin yanı sıra genelde doğru bilinen, ancak mesleki anlamda yanlışlar içeren uygulamalar hakkında da öğrencilere uyarılarda bulundu. Özellikle imza yetkisinin bilinçsizce kullanılmasının getirdiğini yasal sorumluluklarına da değinen Doç. Dr. Türkdemir, saha çalışmalarında uyulması gerekenler konusunda da öğrencilere bilgi ve deneyimlerini aktardı.

Seminerin son bölümündeki konuşmasını sertifikalar konusuna ayıran Doç. Dr. Haluk Türkdemir, Prof. Dr. Yavuz Ataman’ın “Madem geldik Dünya’ya, çalışalım Kimya’ya” sözünü, yeniden yorumlayarak “Madem geldik Kimya’ya, çalışalım Dünya’ya” şeklinde seslendirmesi öğrenciler tarafından beğeni ile karşılandı.

Düzenlenen “Kimya Alanında İmza Yetkisi ve Sertifikalar”  konulu seminerin yanı sıra Kimya Topluluğu’nun yılbaşını temsilen hazırladığı “CHEMİSTREE” isimli ağacın sergilenmesi günün süprizi oldu. Kimya Bilimine ait materyallerin yılbaşı ağacı şeklinde dizayn edilmesiyle hazırlanan görselin seminer öncesi ve sonrasında sergilenmesi günün dikkat çekici ayrıntısı oldu.