Anasayfa » Haberler » TÜMSİAD, Rektör Prof. Dr. Arif Karademir'e Yeni Görevinde Başarılar Diledi

Tüm Sanayici İş Adamları Derneği Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri yeni görevine atanan Prof. Dr. Arif Karademir’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Bursa Teknik Üniversitesi görevine yeni atanan Prof. Dr. Arif Karademir’e tebrik ziyaretleri sürüyor. Hayırlı olsun ziyareti için rektörlüğe gelen Tüm Sanayici İş Adamları Derneği TÜMSİAD Bursa Şubesi Cemal Balabanoğlu ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri Prof Dr. Arif Karademir’e yeni görevinde başarılar diledi. BTÜ’yü çok önemsediklerini söyleyen Tüm Sanayici İş Adamları Derneği TÜMSİAD  Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu “İş adamları, akademisyenler, siyasiler olarak bir fikir birliğimiz var ama iş birliğimiz yok. Umarım bu gibi ziyaretlerle hep beraber bu işbirliğini kurarız ve ülkemizin en büyük eksikliği olan nitelikli eleman sorununu da çözmüş oluruz.”dedi.

TÜMSİAD olarak üniversite ile 7 gün 24 saat işbirliğine hazır olduklarını belirten Balabanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülke olarak kendi otomobilimizi yapmak, ağır sanayi ve savunma sanayi hedeflerimizi gerçekleştirmek istiyorsak iş birliği yapmak zorundayız. Cari açığımızı azaltmak hatta kapamak için fikir birliğini iş birliğine çevirmeliyiz. Buradan da hareketle biz TÜMSİAD olarak üniversite ile 7 gün 24 saat işbirliğine hazırız.” Türk mühendislerin yurt dışında çalışmasını önlemek için imkânlar oluşturmak gerektiğine de değinen Balabanoğlu: “Geleceğimizin aydınlık olması için yeni nesillerin iyi yetiştirilmesi gerekiyor. Bizler o çocukların ebeveynleri, sizler de eğitimcileri olarak inşallah hep beraber sorumluluklarımızı yerine getireceğiz. Türk insanı zekidir akıllıdır yeter ki ona o imkânlar sunulsun, sizler üniversiteler bizler de sanayiciler olarak el ele verip bu imkânları çocuklarımız için oluşturmalıyız.”

TÜMSİAD’ın ziyaretinden çok memnun olduklarını dile getiren BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir konuşmasında “Öncelikle sanayicilerimizin çalışmalarına katkı verecek eğitim ve araştırmalar yapmak için çok yakın işbirliği yapılması gerekir” dedi.

Prof. Dr. Karademir, kendisini ziyaret eden TÜMSİAD üyelerine yaptığı konuşmasını “Paydaşlarıyla karşılıklı sıcak iletişim ortamı içerisinde ve sürdürülebilir nitelikte ortak çalışmalar yapan bir üniversite olmak istiyoruz. Bu anlamda, TÜMSİAD’ın ziyareti bizleri çok sevindirdi. Gelecekte birlikte güzle işler yapacağımıza inandığımı belirtmek isterim” şeklinde sona erdirdi.