Anasayfa » Haberler » Kestel Kampüsü Çalışmalarına Hız Verildi

Kestel Kaymakamı Ziya Polat ve Belediye Başkanı Yener Acar, BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i ziyaret ederek hem tebriklerini ilettiler hem de kampüsle ilgili gelinen nokta ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında karşılıklı bilgi alış verişinde bulundular. Ziyarette konuşan BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, “Öğrencisi, öğretim üyesi ve çalışanı ile birlikte Kestel’de yaşayan bir üniversite istiyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, “BTÜ, kuruluşunun 4’ncü yılında olmasına rağmen, birçok projeye imza atmış ve çok önemli çalışmaları hayata geçirmiş bir üniversitedir. Bizden önceki yönetim yola sıfırdan başlamış olmasına rağmen BTÜ’yü önemli bir yere getirmiştir. Biz de bu bayrağı kendilerinden teslim alarak, daha ileriye taşımak niyetindeyiz. Bu bağlamda en büyük önceliğimiz Kestel’deki kampüsümüzün tamamlanmasıdır” şeklinde konuştu.

Kestel’de yaşayan bir üniversite istediklerini de dile getiren Prof. Dr. Karademir, “Biz, herşeyi ile Kestel’e katkı koyan bir üniversite olmayı planlıyoruz. Bu bağlamda Öğrencisi, öğretim üyesi ve çalışanı ile birlikte Kestel’de yaşayan bir üniversite istiyoruz. Bunun olabilmesi için lojman, yurt ve sosyal alanlara ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz” dedi.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’in düşüncelerine bire bir katıldıklarını ifade eden Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ve Kestel Kaymakamı Ziya Polat ise, çalışmalara hız verileceğini vurgulayarak, ilçelerine bir üniversitenin gelecek olmasının, Kestel halkını şimdiden heyecanlandırdığını söyledi.