Anasayfa » Haberler » İMO Bursa Şube Başkanı Akyıldız: BTÜ'ye Elimizden Gelen Desteği Vereceğiz

İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, Yönetim Kurulu üyeleri Özgür Yaşar Özbey ve Alper Aydın, BTÜ Rektörlüğü görevine yeni atanan Prof. Dr. Arif Karademir'i makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan İMO Bursa Şube Başkanı Akyıldız, BTÜ için oda olarak ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını belirterek, işbirliğine yönelik çalışmaları sürdüreceklerini söyledi. Teknik eğitim kurumları ve üniversitelerle iletişim halinde olduklarını dile getiren Akyıldız, Bursa’da açılan inşaat mühendisliği bölümleri ile birlikte genç mühendislerin sayısının arttığını vurguladı. Akyıldız, Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ile birlikte yürüttükleri iş birliğini BTÜ ile de gerçekleştirmek istediklerine dikkat çekerek, “Oda olarak dördüncü sınıf öğrencilerinin alanda pratik yapabilmelerini sağlıyoruz. İnşaat mühendisi adayları, oda üyelerimiz aracılığıyla proje büroları, yapı denetim firmaları veya şantiyelerde çalışarak mezun olduklarında deneyim kazanmış olarak okullarından ayrılıyorlar. Mesleki anlamda ne yapmak istediklerini biliyor ve sektör ile ilgili de bilgi sahibi oluyorlar. Benzer uygulamalar için BTÜ’ye de katkı vermek isteriz" dedi.  

“İMO BURSA’NIN DESTEĞİNDEN MEMNUN OLURUZ”

İMO Bursa Şubesi Başkanı Basri Akyıldız ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul eden BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir de, BTÜ'nün kampüs konusunda kaybedecek vakti olmadığını belirterek, Kestel'de kampüs çalışmalarını hızlandırdıklarını ifade etti. İMO Bursa Şubesi'nin desteğinden memnun olacaklarını dile getiren Prof. Dr. Karademir, eğitimin kalitesini arttırmak, kendinden emin, ayaklarının üzerinde duran bireyler yetiştirmek için tüm paydaşlarla işbirliğine hazır olduklarını vurguladı.

İMO Bursa Şubesi yönetimi daha sonra BTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü ve laboratuvarlar hakkında bilgi alarak, Bursa’da bir üniversite içerisinde ilk defa kurulan Yapı Malzemeleri Laboratuvarını inceledi.