Anasayfa » Haberler » BTÜ'den Bursa İl Müftülüğü Personeline Yabancı Dil Eğitim Fırsatı

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü (YDYO) Murat Bayrak ve Müdür Yardımcıları Özgür Şahan ve Mustafa Çoban ile birlikte Bursa İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’ı makamında ziyaret etti.

Prof. Dr Arif Karademir ve beraberindeki öğretim elemanları, Müftü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’a gerçekleştirdikleri ziyarette, BTÜ bünyesinde öğrencilere yabancı dil eğitimi verilmesinin yanında, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personele de dil eğitim hizmeti verildiğini, bu anlamda çeşitli kurslar düzenledikleri konusunda bilgi paylaşımında bulundular.

Ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, İl Müftülüğünde görev yapan personele de dil öğrenimi konusunda kurslar düzenleyebileceklerini belirten Rektör Prof. Dr. Arif Karademir, BTÜ yönetimi olarak akademik konularda iddialı oldukları gibi İngilizce dil eğitiminde de iddialı olduklarını belirtti. Üniversitede sunulan eğitim kalitesinin dünya standartlarında olduğunu kaydeden, Prof. Dr. Karademir, BTÜ bünyesinde bulunan YDYO’nun ana dili İngilizce olan yabancı okutmanlarla güçlendirilmiş geniş ve seçkin bir öğretim elemanı kadrosuna sahip olduğunu da vurguladı.

Üniversite yönetimi olarak Kamu Kurumlarına Yabancı Dil Eğitimi hizmeti verilmesini, ülkemizin 2023 Yılı ve Avrupa Birliği nezdindeki hedefleri doğrultusunda önemli bir çalışma olarak düşündüklerinin altını çizen Rektör Prof. Dr. Karademir konuşmasının sonunda, Bursa İl Müftülüğünün ve dini hizmet sektörünün yabancı dilde iletişim gereksinimini karşılamanın BTÜ’yü onurlandıracağını söyledi.

Prof. Dr. Karademir’den sonra söz alan YDYO Müdürü Murat Bayrak, Müftü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’a YDYO tarafından düzenlenmekte olan Genel İngilizce, Konuşma ve YDS Sınav İngilizcesi kurslarının içeriği, hedefleri ve başlangıç tarihleri hakkında detaylı bilgi sundu.

Bursa İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay ise konuşmasında, BTÜ’nün eğitim ve bilimsel proje üretimi konusunda Ülkemiz için önemli bir konumda olduğuna vurgu yaparak, bu güne kadar sanayimize verdiği hizmetlerle adından sıkça söz ettirdiğini söyledi. Konuşmasında akademik çalışmalarının yanında dil öğretimi gibi toplumumuzun ilerlemesi için gerekli bir konuya el atmasının da büyük bir hizmet olduğunu ifade eden Prof. Dr. Ay, BTÜ tarafından hazırlanan İngilizce eğitim programlarının müftülük personeline duyurusunun sağlanacağını belirtti. Müftü Prof. Dr. Ay, Üniversitenin müftülük personeline sunduğu bu fırsatın personel tarafından gerektiği gibi değerlendirilmesi için elinden gelen çabayı sarf edeceğini sözlerine ekleyerek konuşmasına son verdi.