Anasayfa » Haberler » Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Aslan'dan Btü'ye Ziyaret

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan, Bursa Teknik Üniversitesi’ni (BTÜ) ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. Arif Karademir ile görüştü. BTÜ’nün yeni Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’e tebriklerini ileten Müsteşar Aslan, üniversite’nin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

BTÜ’yü ziyareti sırasında açıklamalarda bulunan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan, “Bursa Teknik Üniversitesi, Bursa ve bölgesi için önemli bir kazanımdır. Bursa, sanayi açısından önemli bir cazibe merkezidir ve bu bölgede çok önemli potansiyel bulunuyor. Bunun harekete geçirilmesi elbette Bursa Teknik Üniversitesi ile olacaktır” dedi.

Bursa Vali Yardımcısı İbrahim Avcı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bursa İl Müdürü Latif Deniz’in de katıldığı ziyarette, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çopur, Doğa Bilimleri, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Kopmaz, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Kurt, Genel Sekreter Prof. Dr. Sami İmamoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Menteşe de hazır bulundular.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan’ı ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Rektör Prof. Dr. Arif Karademir, “Üniversitemizin Kestel’de kurulacak kampüs alanı ile ilgili kamulaştırma çalışmaları hızla devam ediyor. Bu aşamada yeni kampüsümüzün projelendirme çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Bunlar tamamlandığında en kısa sürede inşaat çalışmalarına başlayacağız. Bu süre zarfında bir taraftan akademisyen ve öğrenci sayımızı arttırırken, diğer yandan da bölgenin ve bilhassa sanayinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek çalışmalar gerçekleştiriyoruz” dedi.

Bursa Teknik Üniversitesi’nin yönetimine başarı dileklerini ileten Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan da ziyarette yaptığı konuşmasında, Bursa’da bir teknik üniversite kurulması gerektiğini uzun zamandan beri dile getiren bir akademisyen olarak, 5. Yılına giren üniversitede misafir olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Açıklamaları sırasında Bursa Teknik Üniversitesi’nin her anlamda başarılı olacağına gönülden inandığını ifade eden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan, “Bursa Teknik Üniversitesi’nin Bursa’daki sanayi sektörleri ile sürekli bağlantı içerisinde olması büyük önem taşıyor. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı olarak bana sanayi ile yakın ilişki içerisinde olan üniversiteler daha yakın geliyor. Bursa açısından baktığımızda tekstilden gıda sektörüne, makine sanayinden otomotive ve mobilyaya kadar pek çok alanda işbirliği yapma imkanı bulunuyor. Bu anlamda üniversite sanayi işbirliğinin kurumsal anlamda olmasını, her üniversitenin bulunduğu şehir ile temas halinde olmasını arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.