Anasayfa » Haberler » İnovasyon'da BTÜ Işığı

Alanlarında uzman pek çok konuğun 3 gün boyunca katılımcılarla deneyimlerini paylaştığı etkinlikte; BTÜ, öğretim üyeleri ve öğrencilerinin hazırladıkları projelerle bilim ve inovasyon ışığını yaktı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından; Ekonomi Bakanlığı desteğinde,  Arçelik A.Ş, Sabancı Holding, Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Türk Hava Yolları (THY) stratejik ortaklığında bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ve Hollanda’nın partner ülke olduğu Türkiye İnovasyon Haftasındaki etkinliklerde, Bursa Teknik Üniversitesi de (BTÜ) inovatif projeleri ile yerini aldı.

İnovasyon konusunda Türkiye’de bir farkındalık oluşturmayı amaçlayan Türkiye İnovasyon Haftasındaki etkinliklerde, Bursa Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. İdris Çerkez “Multi Fonksiyonel Polimerler: Antimikrobiyel ve Süper Absorban” konulu çalışması, Yrd. Doç. Dr. Eylem Dizman Tomak ve Yrd. Doç. Dr. Ebru Devrim Şam’la birlikte hazırladıkları “UV Türleme İle Ahşabın Yüzey Özelliklerini İyileştirme” çalışması ve Arş. Gör. İbrahim Gökhan Gündüz  “Hadde Tufallerinden Demir Tanesi Üretimi” projelerini kamuoyuyla paylaştı.

BTÜ’lü öğretim elemanlarının yanı sıra danışmanlığını Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Lekesiz’in yaptığı Makine, Robot ve Otomosyon Topluluğundaki öğrencilerin tasarladığı insansız hava aracı projeleri ve hem deniz altında hem de havada hareket edebilen bir araç olan “scubacopter” projesi, fuarda bir eşi daha olmayan inovatif bir tasarım olarak katılımcılıların ilgisini çekti.