Anasayfa » Duyurular » Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın destek çağrısı...
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın destek çağrısı...

Bakanlıktan Gençlere Süper Destek…

Gençlik ve Spor Bakanlığı  Üniversite gençliğinin sosyal, kültürel, sportif,  eğitsel, bilimsel ve  araştırma konularında gelişimini sağlamak amacıyla projelere destek vereceğini açıkladı.

Bu çerçevede 18 Eylül - 23 Ekim 2013 tarihleri arasında  tüm üniversite öğrencilerine, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında açmış olduğu  proje teklif çağrısını başlatmıştır.

Program kapsamında desteklenecek proje türleri, desteğin miktarı ve kapsamı, kimlerin başvurabileceği, başvurunun nasıl ve nereye yapılacağı ile ilgili detaylar uygulama kılavuzunda açıklanmıştır.

Proje çağrısı ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen öğrencilerimiz http://www.gsb.gov.tr/site/projedestegi.aspx?content=57&t=i  adresini  inceleyebilirler.
Ayrıca detaylı bilgi almak isteyen öğrencilerimiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına başvurabilirler.

Program kapsamında desteklenecek projeler için Bakanlık mali katkısının alt sınırı 10.000 TL,  üst sınırı ise 600.000 TL olarak belirlenmiştir.

Müracaat için Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü Genel Evrak Kat: B1, Örnek Mahallesi Oruç Reis Caddesi No:13 06090 Altındağ/ANKARA adresine elden ya da posta yoluyla yapılacaktır.