Anasayfa » Duyurular » UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi


UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği tarafından 2009 yılından itibaren organize edilen“ VII UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe AR-GE Proje Pazarı Zirvesi’’, ‘‘IV. Geleneksel Otomotiv Ar-Ge Proje Pazarı” ve  “V. Türkiye Ev Tekstil Tasarım Yarışması” ile birlikte 27-29 Mayıs 2015 tarihlerinde Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde Bursa Ticaret ve Sanayi Odası  (BTSO) ve BEBKA Organizasyon Ortaklığı ve TÜBİTAK , TEYDEB destekleri ile gerçekleştirilecektir.

Ar-Ge Proje Pazarı vasıtasıyla Tekstil ve Konfeksiyon Sektörü’nün yüksek katma değerli üretim yapabilmesi, ihracatın sürdürülebilir kılınması amacı ile Ar-Ge projesi yapmak isteyen sanayi kuruluşlarının temsilcileri, yerli - yabancı üniversite öğretim üyeleri ve Ar-Ge Merkezleri ile Teknopark araştırmacılarını bir araya getirerek Ar-Ge destek programlarına sanayi-üniversite, sanayi-sanayi, üniversite-üniversite, sanayi-araştırma kurumu-üniversite ortak proje önerisi sunmaları amaçlanmaktadır. Proje önerileri için bu yıl belirlenen kategoriler:

  • Tıbbi Tekstiller ve Teknik Giysiler
  • Bitim (Boya, Baskı ve Kaplama) İşlemlerinde Verimlilik ve Sürdürülebilirlik
  • Kumaş Teknolojisindeki Yenilikler
  • Koruyucu ve Askeri Tekstiller
  • Fonksiyonel Lif ve Polimerler
  • Taşıt Tekstilleri ve Kompozitler
  • Diğer Tekstiller

 

Bağımsız üyelerden oluşan “Ödül Seçici Kurulu” tarafından başarılı bulunan Ar-Ge Proje önerileri değerlendirilerek her bir kategoride birinciye 10.000 TL, ikinciye 6.000 TL, üçüncüye 4.000 TL olmak üzere toplam 100.000 TL nakden ödüllendirilecektir.

 Etkinlik detayları için tıklayınız.