Anasayfa » Duyurular » Tüm Üniversite Öğrencilerine Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi Hizmet Vermeye Devam Etmektedir.


Tüm Üniversite Öğrencilerine Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi Hizmet Vermeye Devam Etmektedir.

Pandemi nedeniyle Bursa’da ikamet edip üniversitelerine gidemeyen/gitmeyen lisans öğrencilerine Bursa Teknik Üniversitesi Merkez Kütüphanesi olarak hizmet verilmeye devam edilmektedir.

Merkez Kütüphaneyi kullanmak isteyen tüm üniversite öğrencilerini, salgın kapsamında önem arz eden maske kullanımı ve sosyal mesafeye riayet gibi zaruri koşulları sağlamaları şartı ve rezervasyon yapmaları koşulu ile Mimar Sinan Yerleşkemize bekliyoruz

Merkez Kütüphaneden yararlanmak için Mimar Sinan Kampüsüne gelmeden önce online olarak REZERVASYON yapılması gerekmektedir.

Rezervasyon yapmayanların kampüse girişlerine müsaade edilmeyecektir.

Kütüphaneyi kullanmak için;

İlk olarak, “BTÜ Rezervasyon Sistemi Kullanım Talep Formu  üzerinden kullanıcı tanımlaması yapacaksınız.

Talep Formu Linki : https://forms.gle/nRERuioUYXYxia778

Kullanıcı tanımlamanız yapıldığında kullanıcı adı ve şifre bilgileri, vermiş olduğunuz e-posta adresinize gönderilecektir.

Rezervasyon sistemine girmek için kullanıcı tanımlaması “BTÜ Rezervasyon Sistemi Kullanım Talep Formu” nu doldurduktan bir gün sonra aktive olacaktır.

Aktivasyon işlemleri gerçekleştikten sonra http://rezervasyon.btu.edu.tr/login linkinden rezervasyon işlemlerini yapabileceksiniz​

Rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra Mimar Sinan Yerleşkesi Kampüsüne giriş yaparken rezervasyon yaptığınızı ibra etmeniz ve Üniversite Öğrenci Kimliğinizin yanınızda bulunması gerekmektedir.

Rezervasyon sistemine girişle ilgili yaşamış olduğunuz sorunlar için aşağıdaki iletişim kanallarından yardım alabilirsiniz

Mail : kutuphane@btu.edu.tr
Telefon : 0224 300 38 38