Anasayfa » Duyurular » Kovid-19 ve Erasmus + Öğrenim ve Staj Hareketliliğe başvuru yapan öğrencilere yönelik SSS


Kovid-19 ve Erasmus + Öğrenim ve Staj Hareketliliğe başvuru yapan öğrencilere yönelik SSS

Başvuru yaptım ama Kovid 19 yüzünden yabancı dil sınavı gerçekleşmedi. Sınav ne zaman olacak?

Covid-19 nedeni ile planladığımız yabancı dil sınavı maalesef gerçekleştirilemedi. Şu anda bu sınavın ne zaman yapılabileceğini öngörmek zor. Bu konu ile ilgili gelişme olduğunda duyuru yapılacaktır.

 

Gitmeye hak kazandığım veya kazanmadığımı ne zaman öğrenebilirim?

Yabancı dil sınavı olmadan, asıl ve yedek öğrencilere belirlemek mümkün olmadığı için, ancak sınav yapıldıktan sonra gitmeye hak kazananlar belirlenebilecektir. 

 

Gitmeye hak kazanırsam, ne zaman hareketliliği gerçekleştirecek?

Staj Hareketliliği: Daha önce kabul mektubunuzu aldığınız için istediğiniz zaman gidebileceksiniz. Ancak sizi kabul eden kurum ile irtibata geçmeniz gerekecek çünkü staj tarihleriniz farklı olacak. Vize alabilmek için yeni gideceğiniz tarihler ile yeni bir kabul mektubuna ihtiyacınız olacaktır. Bu dönem mezun olacaksanız; Staj Hareketliliği mezun olduğunuz tarihten itibaren 18 ay içerisinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Hala öğrenci iseniz, 2020-2021 yaz döneminde gidebileceksiniz.

Öğrenim Hareketliliği: Asıl ve yedek öğrenciler geç belirleneceği için, 2020-2021 güz döneminde Öğrenim Hareketliliği gerçekleştirmek mümkün olmayacaktır. Hareketlilikler 2020-2021 bahar döneminde gerçekleştirilecektir.

 

Feragat etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Feragat etmek isteyen öğrencilerin şu anda bir şey yapmasına gerek yok. Yabancı dil sınavına katılmayan öğrenciler otomatik olarak feragat etmiş sayılacaktır.