Anasayfa » Duyurular » Bursa’da Sürdürülebilir Su Kirliliği Yönetimi Çalıştayı


Bursa’da Sürdürülebilir Su Kirliliği Yönetimi Çalıştayı

Bursa Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Egemen Aras ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Dr. Babak Vaheddoost’un İngiltere Birmingham Üniversitesinden Dr. Soroosh Sharıfı ve Dr. Bruno Fraga ile birlikte hazırladıkları ”Knowledge Transfer and Capacity Building for Sustainable Water Pollution Management in Bursa, Turkey” isimli proje önerisi British Council Newton Fund Research tarafından desteklenmeye hak kazandı.

Bursa’da Sürdürülebilir Su Kirliliği Yönetimi ile ilgili çalıştay ve akademik çalışmaları kapsayan projenin British Council-Newton bünyesinde, Bursa Teknik Üniversitesi ve Birmingham Üniversitelerinin ortak çalışması şeklinde yapılması planlanmakta ve iki üniversitenin arasında uzun süreli işbirliği hedeflenmektedir.

Proje kapsamında 22-26 Haziran 2020 tarihleri arasında düzenlenecek Bursa’da Sürdürülebilir Su Kirliliği Yönetimi Çalıştayına Prof. Dr. Stefan Krause ve Prof. Dr. David Hannah da katılacaktır. Çalıştay kapsamında akademisyenler arasında görüşmeler ve saha ziyaretleri de gerçekleştirilecektir.

Konuyla ilgilenen tüm akademisyenler bu çalıştay ve etkinliğe davetlidir.