Anasayfa » Duyurular » Yükseköğretim Kalite Kurulu'nda Öğrenci Temsilciliği Başvurusu


Yükseköğretim Kalite Kurulu'nda Öğrenci Temsilciliği Başvurusu
Yükseköğretim Kalite Kurulu, “Yükseköğretim Kalite Kuruluna Öğrenci Üye Belirlenmesine İlişkin İlke ve Esaslar” doğrultusunda Türkiye’deki tüm üniversitelerden gelen başvuruları inceleyerek bir öğrenci temsilci belirleyecektir.
 
Yükseköğretim Kalite Kuruluna öğrenci temsilci olarak üye olmak isteyen ve Üniversitemizde lisansüstü programlarında veya 3. sınıf ve üzeri lisans programlarında öğrenim gören öğrenciler, niyet mektuplarını ve yükseköğretim alanında kalite güvencesi deneyimine ilişkin bilgi ve belgelerini 15 Mart 2019 tarihine kadar strateji@btu.edu.tr adresine göndererek başvuruda bulunabilirler.
 
Başvurular arasından Üniversitemiz Yönetim Kurulu tarafından seçilecek bir öğrencinin iletişim bilgileri ve başvuru dosyası 15 Nisan 2019 tarihine kadar Yükseköğretim Kalite Kuruluna iletilecektir.
 
Yükseköğretim Kalite Kurulu, yükseköğretim kurumlarınca iletilen öğrenci üye adaylarını kalite güvencesi konusundaki deneyimlerini dikkate alarak değerlendirecek ve içlerinden birini Yükseköğretim Kalite Kurulu üyesi olarak belirleyecektir.
 
Yükseköğretim Kalite Kurulu Öğrenci Temsilcisinin görev süresi bir (1) yıl olacaktır. Bu süre, Yükseköğretim Kalite Kurulunun Öğrenci Temsilcisini belirlediği tarih itibarıyla başlayacaktır.
 
Tüm öğrencilerimize duyurulur.